Internet i Komputery  RSS
Robot, który wprowadzi dziecko w arkana zawodów przyszłości

Dodano: 17.10.2017 11:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Sporo mówi się o deficycie programistów na rynku pracy, a także o robotyce, jako jednym z zawodów przyszłości. Nic więc dziwnego, że powstaje wiele projektów, mających uczyć analitycznego myślenia już od najmłodszych lat. Obok aplikacji i gier, to także roboty pozwalające na zgłębianie tajników programowania przez to, co dzieci cieszy najbardziej, czyli zabawę.

Źródło: di.com.pl

Unijna reforma prawa autorskiego może naruszyć wolność słowa i prawo do informacji

Dodano: 17.10.2017 10:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy, który zmusiłby serwisy internetowe, które udostępniają i przechowują treści generowane przez użytkowników (takie jak platformy służące do dzielenia się filmami i zdjęciami, a nawet blogi), do wykorzystywania specjalnego oprogramowania filtrującego. Proponowane zmiany mogą doprowadzić do nadmiernego filtrowania i usuwania zamieszczonych treści oraz do stałego monitorowania aktywności użytkowników w sieci. Warunki te naruszałyby wolność słowa, wolność informacji, a także prawo do prywatności.

Źródło: di.com.pl

Społeczeństwo bezgotówkowe - realny obraz niedalekiej przyszłości?

Dodano: 17.10.2017 9:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

19 października obchodzimy w Polsce Dzień Płatności Bezgotówkowych. Czy możliwe jest, że za kilkanaście lat gotówka przestanie zupełnie istnieć, a kolejne pokolenia będą traktować banknoty i monety jako relikt przeszłości? Globalne trendy i dążenia banków centralnych do ograniczenia lub wyeliminowania gotówki świadczą o tym, że papierowego pieniądza będzie z pewnością coraz mniej na świecie.

Źródło: di.com.pl

Microsoft publikuje film przedstawiający odświeżony interfejs Windowsa 10

Dodano: 17.10.2017 5:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Już za kilka dni ruszy proces aktualizacji komputerów z Windowsem 10 do najnowszej edycji Fall Creators Update

Źródło: nt.interia.pl

Pitching Fight Club vol. 2. Szansa dla młodych z pomysłami na biznes

Dodano: 16.10.2017 14:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Pod tą zagadkową nazwą kryje się wyzwanie Inkubatora Technologicznego KPT rzucone wszystkim, którzy planują biznes lub swój biznes już rozwijają, w szczególności dla przedstawicieli startupów. O co dokładnie chodzi?

Tagi: Volvo
Źródło: di.com.pl

Polskie firmy najliczniej reprezentowane w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Dodano: 16.10.2017 11:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W 18. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej znalazły się aż 22 spółki z Polski. W tym roku pierwsze pięć miejsc w zestawieniu głównym Deloitte Technology Fast 50 Central Europe przypadło debiutantom, którzy w ubiegłym roku zdobyli tytuł „Wschodzących Gwiazd”.

Źródło: di.com.pl

Panoptykon obnaża targetowanie w sieci dzięki… skutecznemu targetowaniu

Dodano: 12.10.2017 16:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

„Ktoś Cię namierzył/You’ve been tracked!” pod takim hasłem w piątek wystartowała kampania Fundacji Panoptykon, przygotowana wspólnie z holenderską organizacją Bits of Freedom i belgradzkim d:mode studio. Jej celem jest uświadomienie internautom, że prywatność w sieci to oksymoron. Panoptykon rzuca wyzwanie: reguły reklamowej gry można zmienić.

Źródło: di.com.pl

Eksperci: Prawo autorskie wymaga reformy

Dodano: 12.10.2017 14:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Prawo autorskie jest przestarzałe, system wynagradzania twórców jest niesprawiedliwy, a odbiorcom kultury brakuje świadomości, w jaki sposób legalnie korzystać z twórczości dostępnej np. w internecie – to główne wnioski debaty „Nowoczesne prawo autorskie – czyli jakie?”, w której udział wzięli artyści, eksperci branży nowoczesnych technologii oraz politycy.

Źródło: di.com.pl

Monetyzacja danych - kluczowe wyzwania

Dodano: 12.10.2017 12:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Współczesne firmy są dziś nie tylko oferentami konkretnych produktów czy usług. Są również właścicielami niekiedy rzadkich  danych, dotyczących klientów korzystających z ich usług oraz kupujących produkowane przez firmę towary. Przedsiębiorcy mogą te dane spieniężyć pośrednio lub bezpośrednio, o ile zaangażują w ten proces badaczy danych. Według badania IDG Enterprise w najbliższych latach wydatki na projekty związane z Big Data spajać będzie wspólny mianownik: monetyzacja danych. Podobnie Deloitte, w raporcie „Analytics Trends 2015”, wymienił ją jako jeden z najważniejszych trendów biznesowych w najbliższych latach.

Źródło: di.com.pl

Z jakich pierwiastków składa się smartfon?

Dodano: 11.10.2017 9:23 | 6 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że do produkcji pojedynczego smartfona wykorzystywanych jest wiele rzadkich pierwiastków. Choć występują one w urządzeniach w śladowych ilościach, to są niezbędne do ich prawidłowego działania.

Źródło: di.com.pl

Wirusy komputerowe potrafią się chować nawet ponad 200 dni

Dodano: 11.10.2017 8:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Codziennie dochodzi do tysięcy ataków w cyberprzestrzeni. Tylko między 2015, a 2016 rokiem ich liczba wzrosła o ok. 300 proc., pokazują dane Komisji Europejskiej. Zagrożeń jest nie tylko więcej, są także coraz bardziej zaawansowane, a przez to groźniejsze do wykrycia i zneutralizowania. Nawet przez ponad 200 dni możemy nie wiedzieć o infekcji systemu.

Źródło: di.com.pl

Polska na bezgotówkowej mapie świata

Dodano: 10.10.2017 18:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Według badań aż 55 proc. Polaków deklaruje, otwartość na nowinki technologiczne w zakresie płatności i aktywnie z nich korzysta. Potwierdzeniem tego jest duża popularność płatności zbliżeniowych w naszym kraju. Zawsze byliśmy w tym zakresie pionierem, a dziś już 64,4 proc. transakcji kartami to płatności zbliżeniowe.

Źródło: di.com.pl

5G to już nie pieśń przyszłości, a rzeczywistość, która jest bliżej niż myślisz – specjalny program hub:raum

Dodano: 10.10.2017 18:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Inkubator Deutsche Telekom (operator T-Mobile) uruchamia hub:raum Low Latency Prototyping – specjalny program, który będzie wykorzystywał technologię Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G. Ruszył proces aplikacji do programu.

Źródło: di.com.pl

PLNOG19 - spotkanie polskiej branży telekomunikacyjnej ewoluuje

Dodano: 10.10.2017 18:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Dziewiętnasta edycja konferencji PLNOG dobiegła końca. Kraków na dwa dni stał się polskim centrum telekomunikacji - ponad 750 uczestników, 4 ścieżki, 51 wykładów oraz 65 prelegentów. Tak w skrócie wyglądało jesienne spotkanie branży ICT.

Źródło: di.com.pl

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego przy pomocy smartfona może być prostsze, niż myślisz

Dodano: 10.10.2017 17:51 | 8 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Szukanie wolnego miejsca parkingowego jest zmorą każdego kierowcy w dużym, zatłoczonym mieście. Ten koszmar skończy się jednak już niebawem twierdzą twórcy eParkomatu – aplikacji mobilnej, która zlokalizuje i doprowadzi kierowcę do wolnego miejsca postojowego przy użyciu smartfona. Pomysł zainteresował hub:raum, inkubator Deutsche Telekom, który zainwestował w czeski startup.

Źródło: di.com.pl

Handel czeka uberyzacja. Kurierów zaczną „wyręczać” konsumenci

Dodano: 10.10.2017 14:01 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Według części ekspertów, za 5-10 lat znikną z rynku sklepy, które nie zdołają dostarczyć klientom żywności w ciągu 1-2 godzin. Polacy będą zamawiać produkty w drodze do pracy i odbierać je po powrocie do domu, tak jak robią to już Amerykanie. Realizację masowych, szybkich i tanich dostaw umożliwi ekonomia współpracy. Dzięki rozładowaniu tzw. peaków sprzedażowych, sieci handlowe obniżą koszty dystrybucji. E-klienci otrzymają swoje artykuły na czas, a odwiedzający placówki zarobią dodatkowe pieniądze.

Źródło: di.com.pl

Macierewicz: Podjęliśmy decyzje o utworzeniu wojsk cybernetycznych. Rząd przeznaczy na to 2 miliardy złotych

Dodano: 10.10.2017 10:28 | 6 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

W czasie CYBERSEC Forum w Krakowie Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że na działania w cyberprzestrzeni, w tym stworzenie wojsk cybernetycznych, MON przeznaczy 2 miliardy złotych.

Źródło: di.com.pl

Jak rozwijać karierę w IT? Daftcode dzieli się wiedzą, szkoląc przyszłych pracowników startupów

Dodano: 09.10.2017 18:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Wraz z początkiem roku akademickiego firma technologiczna Daftcode rozpoczyna cztery serie praktycznych warsztatów dla wszystkich, którzy chcą rozwijać kompetencje najbardziej pożądane w środowisku startupowym. Bezpłatne szkolenia na topowych warszawskich uczelniach umożliwią studentom zdobycie unikalnych umiejętności i podniesienie swojej wartości na rynku pracy.

Źródło: di.com.pl

Rośnie wartość rynku e-learningu na świecie

Dodano: 09.10.2017 18:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

W 2023 roku wartość globalnego rynku e-learningu przekroczy 240 mld dol. przy rocznej dynamice wynoszącej ok. 5% – wynika z raportu Docebo „E-learning trends and forecast 2017-2021”. Głównymi czynnikami wzrostu będą niższe koszty kształcenia w porównaniu do metod tradycyjnych i rosnąca elastyczność nauki zdalnej.

Źródło: di.com.pl

Powierzanie cennych informacji - komu i kiedy?

Dodano: 09.10.2017 17:24 | 4 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Firmy coraz częściej korzystają z usług podwykonawców – informatyków, prawników, księgowych oraz innych specjalistów. W takich sytuacjach nie da się uniknąć przekazania danych osobowych na zewnątrz, czyli powierzenia ich przetwarzania, zarówno realnie, jak i wirtualnie. Aby ten proces był zgodny z prawem konieczne jest zawarcie umowy pomiędzy administratorem danych a podmiotem je przyjmującym.

Tagi: Firmy
Źródło: di.com.pl

Marketing, sprzedaż, HR i rozwój biznesu - Bitspiration przyjmuje nową formułę! Dla Czytelników DI do zgarnięcia duża zniżka na wejściówkę

Dodano: 09.10.2017 14:46 | 8 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Bitspiration zawita ponownie do Krakowa! 13 października w Krakowie odpowiemy na realne potrzeby młodych, polskich firm i startupów. Skalowanie IT, rozwój produktu, marketing i sprzedaż, budowanie zespołu i marki - to główne tematy nowej formuły Bitspiration. W agendzie pojawili się znani i cenieni praktycy wymienionych zagadnień, m.in. Anna Iller (Legendy Allegro) czy Monika Czaplicka.

Źródło: di.com.pl

Trzech na czterech Polaków chciałoby zmienić swoje nawyki

Dodano: 06.10.2017 20:10 | 10 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Co trzeci Polak poniósł finansowe, społeczne lub zdrowotne negatywne konsekwencje swoich nawyków i uzależnień - wynika z badania „Uzależnienia i ich konsekwencje” wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor i BIK. Bez czego nie wyobrażamy sobie życia?

Źródło: di.com.pl

Rozszerzona rzeczywistość coraz częściej stosowana w biznesie – gotowe rozwiązania już dostępne

Dodano: 06.10.2017 19:31 | 9 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Rozszerzona rzeczywistość (ang. augmented reality – AR) kojarzy się głównie z grami i rozrywkowymi aplikacjami na smartfony. O ile faktycznie ten segment stanowi obecnie większość rynku, to potencjał wykorzystania technologii AR w biznesie jest w zasadzie nieograniczony, a pierwsze rozwiązania są już dostępne.

Źródło: di.com.pl

Poczta Polska z płatnościami kartą za przesyłki pobraniowe

Dodano: 06.10.2017 19:31 | 9 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Od października we wszystkich placówkach Poczty Polskiej można zapłacić kartą lub BLIKIEM za pobrania przy odbiorze przesyłki. Wkrótce płatności bezgotówkowe będą dostępne również u kuriera.

Źródło: di.com.pl

Transport 4.0: podróże od drzwi do drzwi w systemie transportu multimodalnego

Dodano: 06.10.2017 18:03 | 11 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystanie dojazdu na nadrabianie zaległości w pracy, komunikację ze współpracownikami i znajomymi, czy o rozrywkę — ludzie w podróży nie chcą tracić kontaktu. Teraz potrzeba ta wkracza do samych systemów transportu. Roch Muraine, dyrektor ALE ds. sprzedaży globalnej w branży transportowej, przygląda się aktualnym i przyszłym technikom, które prowadzą nas w kierunku systemów transportu multimodalnego, zapewniających pasażerom pełne możliwości komunikacyjne. Zastanawia się również, jak trendy te nieodwracalnie zmienią sposób podróżowania.

Źródło: di.com.pl

ThinkPad Anniversary Edition - laptop na 25-lecie marki

Dodano: 06.10.2017 13:47 | 9 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Lenovo wprowadza do oferty model z limitowanej edycji na XXV-lecie marki ThinkPad. ThinkPad Anniversary Edition 25 to współczesne wcielenie kultowego w wielu kręgach laptopa.

Tagi: Lenovo
Źródło: nt.interia.pl

Jak dobrze mieć bogatego sąsiada, czyli dokąd Polacy jadą do pracy

Dodano: 06.10.2017 12:15 | 6 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Gdy Polak decyduje się na pracę za granicą, najczęściej wybiera Niemcy. Z badań CBOS wynika, że nieprzerwanie od 10 lat najwięcej zarobkowych emigrantów z naszego kraju wyjeżdża do bogatszego sąsiada z Zachodu. Szanse na znalezienie lepszej posady istotnie zwiększa znajomość języka.

Tagi: Niemcy
Źródło: di.com.pl

Bitcoin - prawdziwe zagrożenia prawne kryptowalut (polemika)

Dodano: 06.10.2017 11:02 | 10 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Niniejszy wpis stanowi polemikę do artykułu pt. "Bitcoin – jakie są korzyści i zagrożenia prawne wirtualnej waluty?" autorstwa adw. dr Joanny Worony z dnia 04 października 2017 roku, który ukazał się na łamach Dziennika Internautów (link). Artykuł Joanny Worony jest nieprecyzyjny w wielu aspektach, a co więcej - w ocenie autorów niniejszego wpisu - wykazuje również błędy na gruncie analizy prawnej.

Źródło: di.com.pl

Asus prezentuje router RT-AC86U

Dodano: 05.10.2017 16:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo


Asus wprowadził do swojej oferty urządzenie RT-AC86U - wydajny router bezprzewodowy klasy AC2900, który oferuje wysokie prędkości transferu oraz ogromny zasięg sygnału.

Źródło: nt.interia.pl

"Potencjalnie nieBezpieczni" dla przedsiębiorców

Dodano: 05.10.2017 15:19 | 6 odsłon | 0 komentarzy

#zrodlo

Nieprzywiązywanie dostatecznej uwagi przez przedsiębiorców do ochrony przetwarzanych informacji jest jednym z największych zagrożeń dla danych osobowych - wynika z raportu ‚‚Co wiemy o ochronie danych’’ przygotowanego przez Fundację Wiedza To Bezpieczeństwo. Przedsiębiorcy nadal nie zdają sobie sprawy, jak cenne są posiadane i wykorzystywane przez nich na co dzień dane.

Źródło: di.com.pl

reklama
reklama