Wiadomości z tagiem Bundestag  RSS
Niemcy: przewodniczący frakcji AfD przeciwny pomnikowi polskich ofiar hitleryzmu

Dodano: 17.11.2017 19:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przewodniczący frakcji AfD (Alternatywa dla Niemiec) w niemieckim Bundestagu Peter Felser jest przeciwny wzniesieniu pomnika polskim ofiarom okupacji niemieckiej w latach 1939-1945. Te ofiary "zostały już uczczone dostatecznie i w inny sposób", powiedział Felser 16 listopada gazetom z grupy "Neue Berliner Redaktionsgesellschaft".

Źródło: https:

"Byłoby dobrze, gdyby Sejm i Bundestag wspólnie podjęły temat reparacji"

Dodano: 16.11.2017 5:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Byłby dobrze, gdyby po ukonstytuowaniu się nowego rządu w Niemczech organy Sejmu i Bundestagu wspólnie podjęły temat reparacji - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Pytany, czy sprawa reparacji nie pogorszy relacji polsko-niemieckich ocenił, że "to zależy od obu stron". "Kwestia reparacji może przecież stać się częścią tych relacji, nie wpływając na ich jakość" - podkreślił.

Źródło: www.rmf24.pl

"DW": Apel do Bundestagu. Zbudować pomnik polskich ofiar wojny

Dodano: 15.11.2017 20:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Niemieccy naukowcy, politycy i ludzie kultury apelują do Bundestagu o budowę w Berlinie pomnika polskich ofiar wojny. Jak tłumaczą, barbarzyństwo niemieckiej okupacji w Polsce nie jest w Niemczech wystarczająco znane.

Źródło: fakty.interia.pl

Berlin: Apel o pomnik polskich ofiar okupacji

Dodano: 15.11.2017 15:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Grupa niemieckich polityków i naukowców chce, aby w centrum Berlina powstał pomnik upamiętniający polskie ofiary okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej. W tej sprawie przygotowali apel do posłów Bundestagu.

Źródło: fakty.interia.pl

Niemcy: Politycy i naukowcy apelują do Bundestagu o pomnik dla polskich ofiar III Rzeszy

Dodano: 15.11.2017 12:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Grupa niemieckich polityków i naukowców zaapelowała w środę do Bundestagu o wzniesienie w centrum Berlina pomnika upamiętniającego polskie ofiary okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej. Inicjatorem projektu jest architekt Florian Mausbach.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niemcy: Koalicja strachu przed narodowcami

Dodano: 15.11.2017 7:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Trzy tygodnie od rozpoczęcia rozmów na temat sojuszu ich postępy są mizerne. Jesteśmy świadkami efektów wejścia narodowo-prawicowej AfD do Bundestagu i parlamentarnego rozdrobnienia. Poza erą Konrada Adenauera powojenną republiką nie rządziły bloki trzech partii

Źródło: dziennik.gazetaprawna.pl

Poseł Tomasz Siemoniak ma nadzieje, że relacje polsko-niemieckie będą nadal dobre

Dodano: 07.11.2017 19:45 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Tomasz Siemoniak, przyjechał do Opola by rozmawiać o sytuacji politycznej w Niemczech po wyborachJak mówił w Radiu Opole - kanclerz Angela Merkel jest przewidywalnym partnerem. - Wiadomo czego się po niej spodziewać, to już jest jej kolejna kadencja. Dała się poznać jako osoba, która doskonale rozumie polską wrażliwość i która bardzo wiele zrobiła dla tego, żeby Polska była mocna w Unii Europejskiej. Ta wrażliwość kanclerz Merkel jest tutaj istotna. - Sadzę, że CDU bardzo mocno jest nakierowana na współpracę z Polską. Również nowy potencjalny partner w koalicji FDP, to też partia mająca polityków świetnie znających Polskę. Nie obawiam się jakiegoś zwrotu czy zmian - dodaje Siemoniak. W Opolu odbyła się debata zatytułowana 'Niemcy po wyborach. Prognoza polityczna dla Polski i Europy'. Wziął w niej m.in. Christoph Bergner, poseł do Bundestagu w latach 2002-2017. Debatę zorganizował Dom Współpracy-Polsko Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera.

Większych zmian w polityce polsko-niemieckiej nie będzie. Tak twierdzą eksperci

Dodano: 06.11.2017 20:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy


- Polskę i Niemcy łączy wiele zbieżności we wspólnej polityce zagranicznej - uważa dr Christoph Bergner, poseł do Bundestagu w latach 2002-2017 i były pełnomocnik rządu Niemiec do spraw mniejszości niemieckiej. Polityk był gościem debaty zatytułowanej 'Niemcy po wyborach. Prognoza polityczna dla Polski i Europy'.Jego zdaniem, podobieństwa dotyczą przed wszystkim Partnerstwa Wschodniego. Wspólny interes mógłby się także rozwijać w dziedzinie rozwoju gospodarczego czy polityki klimatycznej. Polityk odniósł się także do obecnej sytuacji na niemieckiej scenie politycznej. - Jest ona dość skomplikowana - ocenił. - To się przekłada oczywiście na tworzenie nowego rządu. To, że socjaldemokraci zdecydowali się jednak przejść do opozycji, sprawiło, że cztery partie musiały zasiąść do wspólnych negocjacji koalicyjnych, a jak wiemy, ta ilość partii to jednak są duże rozbieżności i różne poglądy na wiele spraw. Jednak jestem pewien, że nie będzie to rzutowało na dobre relacje z Polską w kontekście 26 lat obowiązywania dobrosąsiedzkiego, polsko-niemieckiego traktatu - dodaje.- CDU jest bardzo mocno nakierowana na współpracę z Polską - ocenia poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. - Również nowy potencjalny partner w tej koalicji FDP to też taka partia, któr ...

Źródło: radio.opole.pl

Wolfgang Schaeuble został nowym przewodniczącym Bundestagu

Dodano: 24.10.2017 17:40 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wolfgang Schaeuble został nowym przewodniczącym Bundestagu. Podczas inauguracyjnego posiedzenia parlamentu na kandydata klubu CDU/CSU głosowało we wtorek 501 deputowanych. Najbardziej doświadczony niemiecki polityk zasiada w Bundestagu nieprzerwanie od 1972 r.

Źródło: httpss:

Starsze wiadomości »
reklama