Wiadomości z tagiem Fake news  RSS
KE pyta, co może zrobić z "fake news"; na wiosnę ma być strategia

Dodano: 13.11.2017 23:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy

KE uruchomiła w poniedziałek konsultacje publiczne ws. dezinformacji w sieci i rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji. Chce dowiedzieć się, co może zrobić z tym nasilającym się zjawiskiem. Wiosną ma być gotowa strategia ws. walki z fake newsami.

Źródło: https:

Branża kibicuje WikiTribune, ale wątpi w sukces projektu. „To nie druga Wikipedia” (opinie)

Dodano: 13.11.2017 21:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Jimmy Wales, twórca Wikipedii uruchomił newsowy serwis WikiTribune współtworzony przez społeczność internautów. Projekt ma oferować rzetelne dziennikarstwo w opozycji do fake news i utrzymywać się darowizn od organizacji i użytkowników. Eksperci branży medialnej i wydawcy z zainteresowaniem patrzą na WikiTribune, ale mają wątpliwości dotyczące powodzenia projektu. – Serwis newsowy rządzi się innymi prawami niż Wikipedia, WikiTribune będzie trudno stać się masowym medium, a model finansowania ma niepewne podstawy - oceniają dla serwisu Wirtualnemedia.pl Monika Lech, Paweł Nowacki, Dariusz Jemielniak, Krzysztof Zieliński i Marek Miller.  

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Według Tomasza Sianeckiego Marek Niedźwiecki dostał zakaz udziału w programie TVN24. Szef Trójki: to fake news

Dodano: 13.11.2017 20:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Marek Niedźwiecki dostał zakaz przychodzenia do programu „Pamięć Absolutna” emitowanego w TVN24 - podali na antenie autorzy tej produkcji. Wiktor Świetlik, dyrektor radiowej Trójki, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl stanowczo dementuje: - Nie ma takiego zakazu, Marek Niedźwiecki ma wolną rękę. Widocznie nie chciał przyjść.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Hiszpania: coraz więcej rosyjskich fake newsów ws. Katalonii

Dodano: 09.11.2017 17:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zespół unijnych specjalistów, który zajmuje się wykrywaniem i zwalczaniem rosyjskich ataków w internecie, ostrzega przed nasileniem kampanii dezinformacji mającej na celu pogłębienie kryzysu w Katalonii - podaje w czwartek hiszpański dziennik "El Pais".

Źródło: https:

Echa zwolnienia Zbigniewa D.

Dodano: 09.11.2017 14:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rzeczniczka PiS określa tekst w „Rzeczpospolitej” jako fake news. Zarzuty stawia bez wgłębienia się w fakty. Widocznie nie czytała całego tekstu z lutego tego roku o tym „Jak skazany nabrał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego”.

Źródło: www.rp.pl

Fake newsy w pogodzie. "Mają zwiększy klikalność i oglądalność"

Dodano: 09.11.2017 14:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Żeby mówić o orkanie wiatr musi średnio osiągać prędkość 120 km/h, a w nadchodzących dniach maksymalna prędkość to 55-70 km/h. - Takie informacje...

Tagi: Fake news
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Anna Streżyńska: Facebook bez prawa do zawieszania kont, sądy będą walczyć z hejtem. Branża podzielona w ocenach (opinie)

Dodano: 08.11.2017 23:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska zdradziła niektóre szczegóły związane z wprowadzeniem nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Według planów serwis Facebook nie miałby w Polsce prawa zawieszać kont użytkownikom, a kwestiami związanymi z hejtem i fake newsami zajmą się 24-godzinne sądy. Eksperci branży internetowej, działacze organizacji zwalczających hejt i wydawcy na Facebooku różnią się w ocenach koncepcji Ministerstwa Cyfryzacji. Dla jednych to pomysły pozbawione szans na realizację, dla innych interesująca koncepcja uporządkowania polskich mediów społecznościowych.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Minister cyfryzacji chce, by Facebook podlegał polskiemu prawu

Dodano: 07.11.2017 11:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Chcemy, by Facebook podlegał polskiemu prawu i nie mógł sam blokować kont i zamieszczanych tam treści - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodaje, że po zmianach prawnych, to sami użytkownicy mieliby zgłaszać hejt i fake newsy w internecie.

Starsze wiadomości »
reklama