Wiadomości z tagiem Inwestycje  RSS
Europejski inwestor przejmuje sieć Stokrotka. Akcje Emperii ostro w górę

Dodano: 24.11.2017 11:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Właściciel sieci Stokrotka Emperia Holding podpisała umowę inwestycyjną z Maxima Grupe. Ta chce przejąć wszystkie akcje spółki i zainwestować w rozwój Stokrotki. Oferuje 100 zł za akcję, czyli 1,2 mld zł za całą firmę.

Źródło: https:

Koordynator Projektu

Dodano: 24.11.2017 11:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dino Polska S.A.
Opiniowanie lokalizacji pod inwestycje budowlane zgodnie z wytycznymi Spółki Analiza zagrożeń dla inwestycji Uzyskiwanie niezbędnych warunków
Lokalizacja: lubelskie, Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Zielona Góra, Żagań
Obszar zawodowy: Inżynieria / Projektowanie

Źródło: www.praca.pl

Największa polska inwestycja w fabrykę w Niemczech. Spółka Kulczyków zbuduje wielki zakład

Dodano: 24.11.2017 8:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeszcze żadna polska firma nie wyłożyła tak dużych kwot na inwestycję w produkcję w Niemczech. Kontrolowany przez rodzinę Kulczyków Ciech podał, że na budowę zakładu do produkcji soli warzonej wyda nawet 100 mln euro.

Źródło: https:

Za 5 milionów złotych zbudowali kilometr drogi. Bo na trasie jest most

Dodano: 23.11.2017 21:20 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Droga między Ozimkiem a Zawadzkiem jest już przejezdna. Dzisiaj (23.11) oficjalnie oddano do użytku kilometrowy odcinek w Kolonowskiem, który od wiosny był zamknięty z powodu remontu.- Jest to kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej numer 463 - mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - W Kolonowskiem przebudowywaliśmy w tym roku obiekt mostowy nad rzeką Bziniczką. Wartość inwestycji to 5 mln złotych, długość - niecały kilometr. Wartość wynika tutaj głównie z kosztów tego obiektu mostowego, który był rozbierany i budowany całkowicie od nowa. Poza budową mostu zakres prac obejmował także budowę nowych chodników i ścieżki rowerowej wzdłuż tej bardzo ruchliwej drogi. - Mieszkańcy cieszą się zwłaszcza z tego chodnika, bo stary był w fatalnym stanie - mówi Norbert Koston, burmistrz Kolonowskiego. - Ten chodnik był taki, że można być osoba młodą i sprawną, a mimo wszystko można było się tutaj przewrócić. W tej chwili warunki tutaj się poprawiły. Oczywiście nasza radość jest bardzo duża, ale jeszcze ten odcinek do Zawadzkiego… to już by była pełna radość. Kolejnym etapem przebudowy drogi numer 463 ...

Źródło: radio.opole.pl

Inwestycje zwane obywatelskimi

Dodano: 23.11.2017 18:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Szwajowy ogród literacki i różane ogrody, mural „Witaj w Szczecinie" i napis #SZCZECIN, a także od lat oczekiwana rewitalizacja alejek oraz modernizacja otoczenia parku Żeromskiego - to tylko niektóre ze zwycięskich pomysłów SBO 2018. Głównym - czyli......

Źródło: www.24kurier.pl

Miliony złotych na ekologiczne inwestycje w gminach

Dodano: 23.11.2017 17:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 14,5 miliona złotych unijnego dofinansowania trafi do 10 gmin z południowej części regionu na realizację inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Umowy na dotacje przedstawiciele gmin i jednej spółki podpisali dziś z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego na spotkaniu zorganizowanym w Skalbmierzu.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kasa miejska coraz większa.

Dodano: 23.11.2017 17:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Gorzowa zaprezentował projekt budżetu na rok 2018. Pod każdy względem jest to budżet rekordowy. Miasto ma wydać w przyszłym roku ponad 860 mln złotych, z tego blisko 290 mln złotych na inwestycje.

Źródło: tvgorzow.pl

Pikuś, czyli usterki, łatanki  i fontanna

Dodano: 23.11.2017 17:19 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Drobne poprawki to nic nadzwyczajnego. Zdarzają się przy prawie każdej tego typu inwestycji – takie słowa od kilku dni płyną z ust przedstawicieli szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego  odnośnie odbiorów przebudowy krótkiego odcinka ul......

Źródło: www.24kurier.pl

Inwestycje firm wciąż spadają

Dodano: 23.11.2017 13:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Między styczniem a wrześniem 2017 r. przychody średnich i dużych przedsiębiorstw wzrosły o 9,4 proc., ale inwestycje spadły w tym czasie o 1 proc. rok do roku - wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Jak wskazują eksperci, inwestycje spadają już od siedmiu kwartałów, a bez zwiększenia nakładów na inwestycje Polsce ciężko będzie utrzymać wysoki wzrost gospodarczy.

Źródło: www.podatki.biz

Opłaty eksploatacyjne i czynsz z najmu a wartość inwestycji

Dodano: 23.11.2017 10:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Spółka rozpoczęła roczną inwestycję w dwóch najmowanych lokalach mającą na celu przystosowanie tych lokali do planowanej w tym miejscu przyszłej siedziby spółki. Oprócz wydatków bezpośrednio związanych z pracami budowlano-remontowymi, spółka ponosi co miesiąc koszty związane z utrzymaniem lokalu, tj. czynsz najmu dla najemcy oraz koszty opłat eksploatacyjnych. Czy ww. wydatki stanowią koszty w dacie poniesienia, czy będą podwyższały wartość inwestycji w obcym środku trwałym?

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama