Wiadomości z tagiem Jadwiga Emilewicz  RSS
Kongres 590: Emilewicz o mocnych stronach Polski w rewolucji 4.0

Dodano: 16.11.2017 20:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Kadry potrafiące tworzyć np. inteligentne algorytmy zarządzające czy system bankowy będący pionierem zmian w zakresie operacji bankowych, to polskie mocne strony w obliczu przekształcania gospodarki w kierunku przemysłu 4.0 – oceniła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Jadwiga Emilewicz: Polacy potrzebują zgody, a nie zaostrzonego konfliktu

Dodano: 14.11.2017 7:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie mówi "nie" mojej kandydaturze na prezydent Krakowa [...] Chcę pokazać krakowianom, że ta propozycja nie jest czysto PR-owa, jak niektórzy mówią, ale że jest głęboko przemyślana i wiąże się z nią poważny projekt dla Krakowa. To być może sprawi, że nasi koalicyjni partnerzy uznają, że jestem kandydatem, który jest w stanie z dużą determinacją powalczyć o to miasto".

Źródło: fakty.interia.pl

Wina stanieją, banderole znikną

Dodano: 13.11.2017 9:22 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wbrew pierwotnym deklaracjom resortu finansów obowiązek banderolowania produktów winiarskich zniknie. Przynajmniej na jakiś czas. Poinformowała o tym podczas konferencji zorganizowanej przez Warsaw Enterprise Institute wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Uciążliwy dla producentów wymóg zostanie zniesiony na próbę. Jeśli okaże się, że nie zwiększy szarej strefy, będzie przedłużany lub korzystna dla przedsiębiorców zmiana zostanie wprowadzona na stałe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Biuro WSSE w Opolu otwarte. Pomoże przedsiębiorcom i inwestorom

Dodano: 03.11.2017 13:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zamiejscowe biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” w Opolu oficjalnie otwarte. Jego pracownicy zajmą się obsługą przedsiębiorców, pomogą w kontakcie z administracją czy z uczelniami.Na dzisiejszej (03.11) uroczystości pojawiła się wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która mówiła o zmianach w polityce strefowej. - Strefy, które powstały na początku transformacji ustrojowej, miały na celu redukcję bezrobocia i tworzenie nowych inwestycji w postkomunistycznej gospodarce. Ta rola powoli się wyczerpuje - mówiła Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju. - Przede wszystkim chcemy za sprawą nowej ustawy sprawić, aby Polska jako całość była atrakcyjna dla inwestorów, nie tylko zagranicznych, ale także dla inwestycji rodzimych. Dlatego w nowej ustawie o specjalnych strefach ekonomicznych pochylamy się nad małymi i średnimi przedsiębiorcami, dla których strefy w ciągu ostatnich lat były tak naprawdę zamknięte. Dajemy im specjalny przywilej, aby i one mogły lokować się na terenach strefowych - mówi wiceminister rozwoju. - Rząd przykłada dużą wagę do tego, aby taki region jak Opolszczyzna się rozwijał, czego wyrazem jest chociażby p ...

Źródło: radio.opole.pl

Kość niezgody między PiS a Gowinem. Wiceminister opowiada o kolacji z Kaczyńskim

Dodano: 19.10.2017 12:50 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ciąg dalszy zamieszania wokół kandydatury Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa. Jak się okazuje, wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz,...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Jadwiga Emilewicz: Prezes rozmawiał ze mną życzliwie

Dodano: 19.10.2017 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Połączenie referendum konstytucyjnego z wyborami w święto narodowe to dobry pomysł mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Źródło: www.rp.pl

W Krakowie Gowin zaskakuje PiS

Dodano: 02.10.2017 18:39 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Jadwiga Emilewicz kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa? To propozycja Jarosława Gowina.

Źródło: www.rp.pl

Terlecki o Gowinie: Nie uzgodnił tego z PiS

Dodano: 01.10.2017 18:10 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Ogłoszona przez Jarosława Gowina kandydatura wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz na prezydent Krakowa nie jest uzgodniona z PiS - poinformował w niedzielę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Źródło: fakty.interia.pl

Wassermann kandydatką? Gowin rekomenduje inną osobę

Dodano: 01.10.2017 16:20 | 17 odsłon | 0 komentarzy


- Polska Razem rekomenduje, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa, była wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz - poinformował w niedzielę szef tej partii Jarosław Gowin. Tymczasem według nieoficjalnych informacji wśród osób rozważanych przez PiS w tych wyborach jest m.in. przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann.

Starsze wiadomości »
reklama