Wiadomości z tagiem Ministerstwo Finansów  RSS
Przerwy w pracy przysługujące pracownikowi

Dodano: 21.11.2017 12:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W postanowieniach układu zbiorowego, regulaminu pracy lub w umowach o pracę pracodawca może, zgodnie z zasadą uprzywilejowania pracownika, wprowadzić przerwę dłuższą niż 15-minutowa z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (a także więcej niż jedną z zastrzeżeniem, iż co najmniej jedna z nich musi trwać nie krócej niż 15 minut). Pracodawca może także wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Doradcy podatkowi zostaną zwolnieni z tajemnicy zawodowej?

Dodano: 21.11.2017 12:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów prawdopodobnie zamierza przygotować przepisy zobowiązujące m.in. doradców podatkowych i radców prawnych do udzielania fiskusowi informacji nt. podejrzanych schematów optymalizacyjnych swoich klientów. Wątpliwości w tej sprawie zgłasza rzecznik praw obywatelskich, który zwraca uwagę na obowiązki związane z tajemnicą zawodową tego typu profesji.

Źródło: www.podatki.biz

Podstawowy rachunek płatniczy: Dla kogo i po co?

Dodano: 20.11.2017 12:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych wprowadziła rozwiązania, które zapewnią konsumentom dostęp do podstawowego rachunku płatniczego oraz do podstawowych usług płatniczych powiązanych z tym rachunkiem. Usługi związane z takim rachunkiem mają mieć charakter podstawowy i będą przeznaczone dla osób niekorzystających dotychczas z rachunku bankowego (rachunku w SKOK), przy czym wprowadzono miesięczny limit 5 bezpłatnych transakcji realizowanych za pomocą polecenia przelewu, wliczając w to zlecenia stałe - wyjaśniło Ministerstwo Finansów  odpowiedzi na interpelację poselską.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2018: Zmiany ws. akcyzy i piwa

Dodano: 16.11.2017 12:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zasady zwolnień z podatku akcyzowego zostaną ujednolicone dla wszystkich tzw. małych browarów - wynika z projektu rozporządzenia, który opublikowało Ministerstwo Finansów. Projektodawcy liczą na to, że zmiany stworzą lepsze warunki rozwoju dla tej części branży piwowarskiej.

Źródło: www.podatki.biz

Wspólnoty mieszkaniowe - zasady działania, rachunkowość i podatki

Dodano: 16.11.2017 9:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W odpowiedzi na interpelację poselską Ministerstwo Finansów przedstawiło odpowiedzi na kilkanaście pytań, dotyczących zasad funkcjonowania, opodatkowania i rachunkowości wspólnot mieszkaniowych. Zachęcamy do lektury ministerialnych wyjaśnień, obejmujących dość szeroki zakres problemów rozwiązywanych na co dzień we wspolnotach.

Źródło: www.podatki.biz

Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach nie zawsze aktualne

Dodano: 15.11.2017 12:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Podczas prowadzenia prac legislacyjnych nad projektem zmiany ustawy - Ordynacja podatkowa nie było żadnego obowiązku stworzenia mechanizmów kontrolnych, pozwalających na monitorowanie na bieżąco funkcjonowania systemu zaświadczeń wydawanych na wniosek podatników, w celu uniknięcia sytuacji, w której podatnik otrzymałby od organu podatkowego zaświadczenie zawierające nieaktualne, lub niepełne dane dotyczące potencjalnego kontrahenta. Zasadniczym celem projektowanych zmian było wprowadzenie możliwości zbadania przez podatnika, czy zachodzi ryzyko nieprawidłowości funkcjonowania kontrahentów w obrocie gospodarczym - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2017: Wpływy z cen transferowych większe od oczekiwań

Dodano: 15.11.2017 11:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wpływy do budżetu państwa z cen transferowych mogą być wyraźnie większe od tych zakładanych przez Ministerstwo Finansów na rok 2017 - wynika z szacunków firmy doradczej PwC. Taka zmiana ma być przede wszystkim efektem stosowania przez Krajową Administrację Skarbową skuteczniejszych narzędzi oraz nowych wymogów stawianych przedsiębiorcom.

Źródło: www.podatki.biz

Romaszewska: jest wola polityczna, by utrzymać Biełsat; trwają rozmowy z MF

Dodano: 14.11.2017 16:13 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Jest wola polityczna, by utrzymać i rozwijać Biełsat - poinformowała PAP szefowa stacji Agnieszka Romaszewska-Guzy. Według niej pozostaje kwestia formuły finansowania, na ten temat toczą się rozmowy z Ministerstwem Finansów.

Źródło: https:

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny? Wyjaśnia ekspert

Dodano: 14.11.2017 10:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- JPK VAT, czyli Jednolity Plik Kontrolny to dane z ewidencji zakupów i sprzedaży za dany okres – wyjaśniła Katarzyna Włodarczyk z Urzędu Skarbowego we Włoszczowie. Ekspertka dodała, że dane o JPK VAT przedsiębiorca pobiera ze strony Ministerstwa Finansów, a gotowy formularz przesyła do resortu do 25 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama