Wiadomości z tagiem Ministerstwo Obrony Narodowej  RSS
MON zawiadamia prokuraturę ws. komisji Millera

Dodano: 21.11.2017 20:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo obrony narodowej zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego wyjaśniającą przyczyny katastrofy w Smoleńsku. Poinformował o tym szef resortu Antoni Macierewicz.

Prezydencki minister broni wypowiedzi Andrzeja Dudy: Powiedział prawdę

Dodano: 17.11.2017 12:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Prezydent po prostu powiedział prawdę"- ocenił prezydencki minister Andrzej Dera. Według niego, Antoni Macierewicz zastosował wobec gen. Jarosława Kraszewskiego podobną metodę, jak w przeszłości PO wobec obecnego szefa MON. Jak dodał rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, "konieczna jest pilna naprawa relacji na linii Biuro Bezpieczeństwa Narodowego-Ministerstwo Obrony Narodowej".

"Odlot" Antoniego Macierewicza. Zobacz, jak minister prezentuje się w nowej maszynie

Dodano: 15.11.2017 21:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Boeing 737-800 - to nowy nabytek polskiego wojska. Ministerstwo Obrony Narodowej się nim chwali, a poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak...

Raport MON o książce Piątka: kłamstwa i manipulacje

Dodano: 10.11.2017 18:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W Ministerstwie Obrony Narodowej przygotowano raport, który ma wskazywać na główne manipulacje i nieprawdziwe informacje zawarte w książce Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice". Opracowanie zostanie przekazane prokuraturze, która bada sprawę z zawiadomienia szefa MON.

Paweł Soloch: 11 listopada nie będzie nominacji generalskich

Dodano: 10.11.2017 9:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Są tarcia z Ministerstwem Obrony Narodowej, są różnice zdań. Mamy układ prawny taki, jaki mamy, że prezydent na czas pokoju wykonuje...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Urzędnicy wydali ponad 2 mln złotych z rządowych kart płatniczych. Najwięcej wydają podwładni Jan Szyszko

Dodano: 09.11.2017 16:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zapytanie o wydatki z rządowych kart płatniczych złożył we wrześniu tego roku poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Okazuje się, że urzędnicy wydali od początku kadencji ponad 2 mln złotych, a to na pewno nie wszystkie wydatki. Odpowiedzi nie udzieliło Ministerstwo Obrony Narodowej.

W polskiej armii stanowiska generalskie sprawują pułkownicy. Gen. Polko: „To jest nienormalne”

Dodano: 08.11.2017 14:42 | 10 odsłon | 0 komentarzy


46 stanowisk generalskich w polskim wojsku sprawują pułkownicy – wynika z danych przedstawionych Agencji Informacyjnej Polska Press przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Sytuacja prędko się nie zmieni, ponieważ prezydent i szef MON nie mogą porozumieć się w kwestii nominacji generalskich. Z informacji przekazanych przez MON wynika, że w wojsku służy aktualnie 66 generałów. Stanowisk generalskich jest […]

Źródło: wiadomosci.com

Nyscy studenci garną się do wojska. Chcą wstąpić do Legii... Akademickiej

Dodano: 06.11.2017 20:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Kilkudziesięciu nyskich żaków przyszło na pierwsze spotkanie rekrutacyjne do Legii Akademickiej, czyli programu szkolenia wojskowego studentów. Program finansowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.- Ci studenci, którzy zadeklarują się, podpiszą wnioski i przystąpią do Legii Akademickiej, będą poddani szkoleniu teoretycznemu tutaj w jednostce, ale także szkoleniu praktycznemu w jednostkach i na poligonach. Czyli jest to w pewnym sensie związanie się z Ministerstwem Obrony Narodowej. Chęć skorzystania z programu ministerstwa to niejako inicjatywa samych studentów, którzy dopytywali się o to, co można zrobić, żeby przystąpić do wojska, policji czy innych służb mundurowych - mówi Tadeusz Iwanek, pełnomocnik rektora do spraw obronności w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.Na spotkanie w nyskiej PWSZ przyszło kilkadziesiąt młodych osób zainteresowanych przeszkoleniem wojskowym. Pobrali wnioski, teraz maja się zastanowić. Część z nich jest już jednak przekonana, że wstąpi do Legii. Wśród zadeklarowanych przyszłych mundurowych jest między innymi Oskar Zimny, student III roku bezpieczeństwa wewnętrznego. - Zawsze planowałem karierę milit ...

MON: Nie przyjmujemy wyjaśnień niemieckiego attache

Dodano: 06.11.2017 15:23 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Obrony Narodowej uważa, że jest niedopuszczalnym, iż minister państwa członka NATO wzywa obywateli drugiego państwa do działań antyrządowych - powiedziała w poniedziałek rzecznik MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz po spotkaniu przedstawicieli resortu z attache obrony Niemiec.

Źródło: fakty.interia.pl

MON "nie przyjmuje do wiadomości" wyjaśnień attache

Dodano: 06.11.2017 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Obrony Narodowej nie przyjmuje do wiadomości wyjaśnień złożonych dziś przez attache wojskowego ambasady Niemiec, dotyczących wypowiedzi minister Ursuli von der Leyen - oznajmiła rzeczniczka polskiego MON.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama