Wiadomości z tagiem Paweł Kukiz  RSS
Paweł Kukiz i wojewoda o zmianach w ordynacji wyborczej. Dwie różne oceny

Dodano: 21.11.2017 10:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Nie podoba nam się znoszenie jednomandatowych okręgów wyborczych na poziomie gmin, czyli burmistrzów, wójtów - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Paweł Kukiz, szef ruchu Kukiz'15. Poranne rozmowy Radia Opole były dziś poświęcone proponowanym przez PiS zmianom w ordynacji samorządowej.W praktyce, jak tłumaczył na naszej antenie Paweł Kukiz, zniesienie JOW-ów będzie oznaczać, że o losie gminy czy miasta będą decydować nie obywatele, a partia, którą wybiorą.- A ona już wskaże swojego przedstawiciela do pełnienia konkretnej funkcji - ocenił lider Kukiz'15. - To są rzeczy niedopuszczalne. To jest zmiana, która idzie w kierunku zawłaszczenia samorządów przez partię władzy. Zupełnie uciekamy od jakiegokolwiek elementu demokratycznego. To jest nic innego, jak powrót do czasów, kiedy naczelnicy miast i gmin byli przywożeni w teczkach pierwszych sekretarzy z Warszawy - mówił nasz poranny gość. W ocenie lidera Kukiz'15, także Platformie Obywatelskiej zaproponowane przez partię rządzącą zmiany są na rękę. - Paradoksalnie zmiana tej ordynacji oczywiście wzmocni Prawo i Sprawiedliwość, ale bardzo mocno również pomoże Platformie. W niektórych okręgach w sytuacji, w której będziemy mieli do czynienia z wynikiem: 40 procent - jedna partia, ...

Kukiz o odejściach z klubu Kukiz’15: Nie czuję dyskomfortu

Dodano: 20.11.2017 20:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Nie czuję żadnego dyskomfortu, wręcz przeciwnie" – stwierdził Paweł Kukiz pytany o niedawne odejścia z sejmowego klubu Kukiz’15. “Po prostu się klaruje klub w takim kształcie w jakim powinien być od samego początku” – dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

Kukiz'15 będzie bronić JOW-ów

Dodano: 20.11.2017 17:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy


- Mamy do czynienia z totalnym upartyjnianiem państwa poprzez zmianę ordynacji wyborczej - powiedział dziś w Opolu Paweł Kukiz, szef ruchu Kukiz'15. To odpowiedź na zaproponowany przez PiS projekt zmian, w którym posłowie zaproponowali m.in. likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych w samorządach.- Już w tej chwili prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Związku Gmin Wiejskich, związku miast, a nawet związku powiatów celem sprzeciwu względem propozycji partii władzy. Nawet z prezesem PSL-u Władysławem Kosiniakiem Kamyszem rozmawiałem o współpracy w zakresie obrony jednomandatowych okręgów wyborczych na szczeblu samorządu - mówi Paweł Kukiz.Z zarzutem o upartyjnienie nie zgadza się Bartłomiej Stawiarski, poseł Prawa i Sprawiedliwości- Popatrzmy jak to funkcjonuje w Senacie. To kolejne wybory, które odbywają się w oparciu o JOW-y. Gdy Platforma Obywatelska była wysoko w sondażach większość senatorów była z Platformy, jak Prawo i Sprawiedliwość miała dobre wyniki, to większość z nich była z PiS-u. Ja nie widzę tutaj odpartyjnienia, ja widzę mechanizm przeciwny - mówi Stawiarski. Paweł Kukiz uważa, że próbą zawłaszczenia samorządów była sytuacja związana włączeniem podopolskich gmin do miasta Opola.

Kukiz: Jestem przerażony działaniem rządu

Dodano: 20.11.2017 15:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Totalne upartyjnienie państwa - tak do proponowanych przez PiS zmian w ordynacji wyborczej do samorządów odniósł się w poniedziałek w Opolu Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15, jak powiedział, jest "przerażony" tym, co robi obecna władza.

Źródło: www.rp.pl

Prezydent liderem rankingu zaufania

Dodano: 20.11.2017 11:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda z 69 proc. poparciem jest liderem rankingu zaufania w badaniu CBOS. Premier Beata Szydło ma 56 proc. zaufania, a Paweł Kukiz - 51 proc. Z największą nieufnością spotyka się Antoni Macierewicz (55 proc.), Jarosław Kaczyński (48 proc,) i Grzegorz Schetyna (46 proc.) .

Kukiz alarmuje: Zamach na społeczeństwo obywatelskie

Dodano: 16.11.2017 15:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 wezwał na swoim profilu na Facebooku do zjednoczenia w obronie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach samorządowych przedstawicieli kilkunastu organizacji.

Źródło: www.rp.pl

"Podał nam rękę, a potem kopnął". Polityk zdradza kulisy odejścia

Dodano: 16.11.2017 10:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Paweł Kukiz podał nam rękę, ale potem zostałem kopnięty. Chciałem być lojalny, ale jeśli słyszysz od lidera, że źle mówisz, źle działasz, źle się...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kukiz: Kapusie platformiane - Hańba Wam!

Dodano: 15.11.2017 19:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Powiem wam jedno, kapusie platformiane - Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce; skoro nie potraficie - won z Polski - napisał na Facebooku lider klubu Kukiz '15 Paweł Kukiz, odnosząc się do przyjętej w środę przez Parlament Europejski rezolucji wobec Polski.

Źródło: fakty.interia.pl

Paweł Kukiz krytykuje PiS, ale suchej nitki nie zostawia na PO. "Zdrajcy i kapusie"

Dodano: 15.11.2017 18:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Zajechaliście siebie i nas - napisał na Facebooku Paweł Kukiz. Tymi słowami odniósł się do Platformy Obywatelskiej, która jego zdaniem przez...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kukiz: Kapusie platformiane - Hańba Wam!

Dodano: 15.11.2017 17:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Powiem wam jedno, kapusie platformiane - Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce; skoro nie potraficie - won z Polski - napisał na Facebooku lider klubu Kukiz '15 Paweł Kukiz, odnosząc się do przyjętej w środę przez Parlament Europejski rezolucji wobec Polski.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama