Wiadomości z tagiem Psy  RSS
Brutalne zabójstwa kobiet. Biegli ocenili stan psychiczny oskarżonego

Dodano: 23.11.2017 18:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


30-letni mieszkaniec Radomia, oskarżony o zabójstwa na tle seksualnym dwóch młodych kobiet, był w chwili dokonywania zbrodni poczytalny i miał świadomość popełnianych czynów i ich konsekwencji - ocenili biegli.

Źródło: fakty.interia.pl

Kryptonim 'Grzybiarz'. Doskonalili współdziałanie w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób

Dodano: 23.11.2017 17:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W lasach na pograniczu polsko-czeskim zaginął schorowany mężczyzna w podeszłym wieku. Do jego poszukiwań zaangażowano policję, straż graniczną, leśną oraz Opolską Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą. W działaniach tych wykorzystano m.in. quady, drony oraz psy służbowe. Taki był scenariusz ćwiczeń o kryptonimie „Grzybiarz”. Uczestniczyło w nich ponad 40 osób, w tym czeska policja.- Celem tych ćwiczeń było sprawdzenie mobilności oraz współpracy różnych służb mundurowych w sytuacjach kryzysowych - mówi Andrzej Spyrka z prudnickiej policji. - Ta współpraca jest coraz lepsza. Nie po raz pierwszy prowadzimy działania ze strażą graniczną i leśną oraz z czeską policją. Np. w powiecie prudnickim poszukiwaliśmy szesnastolatka. Odnaleziony został cały i zdrowy. - Takie ćwiczenia to wymiana doświadczeń i spostrzeżeń, a celem jest odnalezienie człowieka - powiedział Leszek Kois, dowódca Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. - Nasze psy szkolone są do poszukiwań ludzi zaginionych przede wszystkim żywych. Te psy pracują górnym wiatrem, czyli wyczuwają zapach niesiony przez osobę zaginioną. Pies ma za zadanie ją odnaleźć, później powrócić do przewodnika i zameldować mu w umówiony sposób. Ćwiczenia na polsko-czeskim pograniczu zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Prudniku.

Tagi: Policja, Psy, Praca
Źródło: radio.opole.pl

Krapkowicka policja też szuka pracowników. Czeka 12 wakatów

Dodano: 23.11.2017 12:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy


12 etatów w krapkowickiej Komendzie Powiatowej Policji jest nieobsadzonych. To 10 procent ogólnej liczby pracowników w tej jednostce.Policjanci spotykają się między innymi z uczniami klas mundurowych, zachęcając do udziału w rekrutacji po ukończeniu szkoły. Trzeba zdać testy sprawnościowe, przejść rozmowę psychologiczną i badania potwierdzające dobry stan zdrowia. - To teren bardzo specyficzny, jeśli chodzi o młode osoby mogące wstąpić do policji, bo jest wiele możliwości związanych z pracą zarobkową. Ta sytuacja trwa u nas na dobrą sprawę od zawsze. Nie pamiętam momentu, kiedy wszystkie wakaty były zapełnione. Jest wielu zainteresowanych, natomiast każda osoba musi przejść dość trudne postępowanie weryfikacyjne - mówi aspirant sztabowy Jarosław Waligóra, rzecznik krapkowickiej policji. Dodajmy, że procedura rekrutacyjna może potrwać do półtora miesiąca od momentu złożenia pierwszych dokumentów.

Źródło: radio.opole.pl

W Arabii Saudyjskiej odkryto najstarsze znane przedstawienie psa

Dodano: 23.11.2017 7:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W Arabii Saudyjskiej znaleziono najstarsze znane przedstawienia psów. Co szczególnie interesujące, wydaje się, że człowiek trzyma psy na smyczy. O odkryciu dokonanym przez naukowców z Uniwersytetu im. Maxa Plancka i Saudyjskiej Komisji Turystyki i Dziedzictwa Narodowego poinformowano na łamach Journal of Anthropological Archeology.

Tagi: Psy
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Sb, 2 gru 22:20 (TVN) - Szefowie wrogowie 2

Dodano: 23.11.2017 0:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Dale, Kurt i Nick zmęczeni są pracą pod dyktando psychopatycznych szefów i postanawiają założyć własny biznes. Gdy zostają oszukani przez inwestora,...

Tagi: TVN24, TVN, Psy
Źródło: teletydzien.interia.pl

Potrzebne są 'fioletowe domy' - apel fundacji Fioletowy Pies

Dodano: 22.11.2017 15:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Fundacja Fioletowy Pies w Opolu szuka wolontariuszy oraz osób, które chciałby założyć 'fioletowy dom'. Są to miejsca tymczasowej adopcji dla czworonogów. Do organizacji trafiają psy i koty po przejściach, ale także takie, których właściciel zmarł lub z jakichś powodów nie może się nimi zajmować.Fundacja gwarantuje wsparcie trenerów i behawiorystów. Jak mówi Beata Raczyńska-Szumigaj z fundacji, na chwilę obecną potrzeba co najmniej 20 takich domów. - Takim domom tymczasowym oferujemy też pomoc w leczeniu weterynaryjnym, jak również zakupujemy karmę - mówi Raczyńska-Szumigaj. - Trzeba kochać takiego psiaka. Czasem kończy się tak, że te domy tymczasowe stają się stałymi. W związku z tym mamy też taki apel naszej fundacji, bardzo chcemy, aby jak najwięcej tych tymczasowych domów powstało, żeby ludzie się nie obawiali, naprawdę z naszej strony jest wielka pomoc.Z organizacją można kontaktować się za pośrednictwem strony internetowej fioletowypies.pl Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego i działa na Opolszczyźnie od prawie 10 lat.

Tagi: Internet, Psy, Koty
Źródło: radio.opole.pl

Pacjent uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Lublińcu

Dodano: 22.11.2017 14:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Policjanci poszukują 38-letniego mieszkańca Sosnowca, który w środę, 22 listopada o godz. 10 oddalił się z Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu. 

Tagi: Policja, Psy
Źródło: www.wczestochowie.pl

Dorośli z autyzmem mają za sobą trudne przejścia, ale mogą być szczęśliwi

Dodano: 22.11.2017 12:25 | 4 odsłon | 0 komentarzy


"Dorośli, którzy przeszli właściwą drogę terapeutyczno-edukacyjną, odnajdują się w społeczeństwie i sobie radzą. Mamy jednak często do czynienia z osobami, które nie miały szansy na odpowiednią diagnozę w dzieciństwie, popełniono wobec nich sporo błędów terapeutycznych" - mówi RMF FM psycholog kliniczny, Alina Perzanowska. Przyznaje, że czesto są to osoby pełne różnych negatywnych, traumatycznych doświadczeń, łącznie z epizodami leczenia psychiatrycznego szpitalnego, które - wydaje się w tym momencie - że nie było konieczne. Im potrzebne są...

Tagi: Psy
Źródło: www.rmf24.pl

Opolskie Zaodrze dla seniorów. W przyszłym roku ma być gotowy nowy dom dziennego pobytu

Dodano: 22.11.2017 9:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Coraz bliżej budowy Domu Dziennego Pobytu dla seniorów na opolskim Zaodrzu. Jak powiedział w Radiu Opole Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ma zapewnienie prezydenta, że potrzebnych na inwestycję 7 milionów złotych znajdzie się w przyszłorocznym budżecie Opola.Dom ma powstać w budynku przy Dambonia, gdzie przez lata działało pogotowie opiekuńcze, tuż obok budowanego już osiedla dla seniorów. - Na parterze powstanie dom dziennego pobytu, pierwsze piętro to środowiskowy dom samopomocy i mieszkania chronione dla osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego. następne to mieszkania chronione dla seniorów - tłumaczy Markiewicz. - Dla seniorów w takim okresie przejściowym, gdy już nie mogą na przykład mieszkać samodzielnie, wymagają jakiejś szczególnej opieki, troski, czy też są niepełnosprawne. I są w oczekiwaniu na dom pomocy społecznej, czy też inna placówkę specjalistyczną, będą mogli tam zamieszkać. Tak więc to będzie taki konglomerat działań w których człowiek będzie na swoim. Jak wylicza Markiewicz przy takiej organizacji mieszkań chronionych z tej oferty może skorzystać rocznie nawet 100 seniorów. Pieniądze na wyposażenie domu mają pochodzić ze źródeł zewnętrznych, dotacji celowanej bądź programu Senior ...

Źródło: radio.opole.pl

Na autyzm się nie choruje, autyzm się ma

Dodano: 21.11.2017 20:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zaburzenia mowy, problemy w sferze społecznej, dziwne zachowania - to objawy spotykane u dzieci z autyzmem. Autyzm to nie jest choroba, to stan, zaburzenie psychorozwojowe, które pojawia się wcześnie, przed 3. rokiem życia. Na autyzm się nie choruje, autyzm się ma. I mając autyzm można być szczęśliwym. O pierwszych niepokojących objawach, o diagnostyce i terapii, o szansach na wyrównanie rozwojowych opóźnień, wreszcie o gwałtownym wzroście liczby przypadków autyzmu mówi RMF FM dr Nela Grzegorczyk-Dłuciak, Prezes Polskiego Stowarzyszenia...

Tagi: Psy, Burze
Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama