Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Radni sejmiku wybrali nowego członka zarządu województwa śląskiego

Dodano: 16.10.2017 21:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik została członkiem zarządu województwa śląskiego i radną sejmiku. Zastąpiła Kazimierza Karolczaka, który został przewodniczącym zarządu Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Na razie nie wiadomo czym zajmie się radna SLD. Nowy podział kompetencji pomiędzy marszałka i członków zarządu ma nastąpić we wtorek. Za wyborem Małgorzaty Ochęduszko-Ludwik na członka zarządu głosowało 28 radnych. Przeciw było 12, a jeden

Źródło: katowice24.info

Sondaż Kantar Public: PiS na czele. W Sejmie SLD?

Dodano: 16.10.2017 18:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W październiku na PiS zagłosowałoby 41 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; PO otrzymałaby 18 proc. poparcie, Kukiz'15 - 8 proc., SLD - 7 proc.; Nowoczesna i PSL otrzymałyby po 5 proc. poparcia - wynika z sondażu Kantar Public. To słabszy wynik partii rządzącej niż w opublikowanym trzy dni temu sondażu CBOS, ale jednocześnie lepszy od ostatniego badania Kantar Public.

Źródło: fakty.interia.pl

Bielan: W większości miast kandydaci Zjednoczonej Prawicy

Dodano: 16.10.2017 12:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W wyborach samorządowych, w zdecydowanej większości miast, a z całą pewnością we wszystkich sejmikach wojewódzkich, wystartują wspólni kandydaci pod szyldem Zjednoczonej Prawicy - zapowiedział w poniedziałek wiceprezes Polski Razem Adam Bielan.

Tagi: Sejm, Praca, Wybory
Źródło: www.rp.pl

Kukiz'15: Niech partie oddadzą subwencje rezydentom

Dodano: 16.10.2017 12:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Niech PiS i PO oddadzą swoje subwencje partyjne na podwyżki dla rezydentów zaapelował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15 pytany, skąd wziąć pieniądze na podwyżki dla rezydentów. W jego ocenie "byłyby to dużo lepiej wydane pieniądze".

Źródło: www.rp.pl

Bielan: Wspólni kandydaci Zjednoczonej Prawicy w większości miast

Dodano: 16.10.2017 12:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy


- W wyborach samorządowych, w zdecydowanej większości miast, a z całą pewnością we wszystkich sejmikach wojewódzkich, wystartują wspólni kandydaci pod szyldem Zjednoczonej Prawicy - zapowiedział w poniedziałek wiceprezes Polski Razem Adam Bielan.

Tagi: Sejm, Praca, Wybory
Źródło: fakty.interia.pl

Podatki 2018: Sejm pracuje nad projektem ws. upubliczniania danych firm

Dodano: 16.10.2017 11:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Do Sejmu trafił rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT). Główną zmianą ma być umożliwienie resortowi finansów upubliczniania danych podatkowych największych przedsiębiorstw oraz podatkowych grup kapitałowych. Nowela powinna wejść w życie już na początku 2018 r.

Źródło: www.podatki.biz

Straż marszałkowska dostała broń. Kancelaria Sejmu nie podaje powodów ze względu bezpieczeństwa

Dodano: 16.10.2017 7:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W poprzednich latach tylko funkcjonariusze przewożący korespondencję i gotówkę mieli pistolety. Teraz w broń zostali wyposażeni strażnicy przed...

Tagi: Sejm
Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Rzeczpospolita": Sejmowi strażnicy z ostrą bronią

Dodano: 16.10.2017 7:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Funkcjonariusze straży marszałkowskiej zaczęli na co dzień nosić pistolety – informuje gazeta. Powód? To niejawne – twierdzi Kancelaria Sejmu.

Źródło: fakty.interia.pl

Broń ostra na wyposażeniu sejmowych strażników

Dodano: 15.10.2017 17:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Funkcjonariusze straży marszałkowskiej zaczęli na co dzień nosić pistolety. Powód? To niejawne twierdzi Kancelaria Sejmu.

Tagi: Sejm
Źródło: www.rp.pl

Czy regulator cen wody jest potrzebny do kontrolowania gmin? Komentują opolscy samorządowcy

Dodano: 15.10.2017 12:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Powołanie regulatora cen wody było jednym z tematów Samorządowej Loży Radiowej. W miniony wtorek (10.10) rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Regulator ma zapobiegać nieprawidłowym naliczeniom stawek przez samorządy. Zapytaliśmy opolskich samorządowców o zdanie na ten temat.Hubert Kołodziej, radny sejmiku wojewódzkiego z ramienia Mniejszości Niemieckiej, uważa, że obecny wentyl bezpieczeństwa jest wystarczający. - Przecież wyborcy zweryfikują. Czytałem też, że samorządy niekoniecznie stosują się do przepisów, ale od uchylania podobnych uchwał są z kolei organy wojewody.Według Arkadiusza Szymańskiego, radnego sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości, regulator jest potrzebny, bo ceny znacznie różnią się w całej Polsce. - Dziwnym trafem nie ma zawirowań i dyskusji, czy powinien istnieć Urząd Regulacji Energetyki. Jeśli ktoś będzie chciał nad tym zapanować i ustalić realną cenę, naprawdę nie widzę w tym nic złego. Piotr Pośpiech, starosta kluczborski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, zwraca uwagę, że pieniądze za wodę i ścieki nie wpływają bezpośrednio do budżetu gminy. - Ten argument jest zupełnie nietrafiony. Nawet gdyby gmina była zadłużona, ona nie weźmie sobie dochodu z wody, płacąc za ratę kredytu, bo te pieniądze są ...

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama