Wiadomości z tagiem Szpitale  RSS
NFZ ma dostać miliard złotych dotacji

Dodano: 22.11.2017 16:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rząd przyjął znowelizowaną ustawę okołobudżetową na 2017 rok. Dzięki temu NFZ uzyska dodatkowe pieniądze na zapłatę tzw. nadwykonań.  Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawił projekt, którego zapisy przewidują wydatek z budżetu państwa sięgający na kwotę rzędu miliarda złotych na zapłatę długów Narodowego Funduszu Zdrowia wobec szpitali i przychodni medycznych. Pieniądze z budżetu […]

Źródło: wiadomosci.com

Czad atakuje. Mieszkanka Otmuchowa podtruła się tlenkiem węgla

Dodano: 22.11.2017 16:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Do pierwszego w tym sezonie grzewczym podtrucia doszło dzisiaj (22.11) w Otmuchowie. Do szpitala trafiła dwudziestokilkuletnia kobieta, którą z mieszkania zabrało pogotowie. Jak informuje dyrektor nyskiego szpitala Norbert Krajczy, kobieta obecnie jest hospitalizowana, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.Na miejscu zdarzenia była również straż pożarna. Zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, młodszy brygadier Paweł Gotkowski mówi, że strażacy byli na miejscu natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Zgłoszenie dotyczyło mieszkania przy ulicy Warszawskiej w Otmuchowie. - Po wykonaniu pomiarów okazało się, że oscylują one w granicach piętnastu jednostek ppm. Dla przykładu domowe czujniki tlenku węgla uruchamiają się od trzydziestu. Zatem stężenie już było niewysokie. Wcześniej musiało być wyższe, skoro mieszkańcy mówili, że jedną osobę zabrało pogotowie. Strażacy przewietrzyli mieszkanie, sprawdzili piec i wygasili, ponieważ najprawdopodobniej to on właśnie był przyczyną podtrucia - informuje Paweł Gotkowski. Strażacy przypominają o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych, regularnych przeglądach kominiarskich, wietrzeniu pomieszczeń, a o możliwości zainstalowania domowych czujników czadu.

Źródło: radio.opole.pl

Oddziały rehabilitacji neurologicznej oblężone. Szpitale odsyłają pacjentów

Dodano: 22.11.2017 14:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W województwie świętokrzyskim brakuje miejsc na oddziałach rehabilitacji neurologicznej, na który trafiają pacjenci m. in. po udarach mózgu. Miesięcznie, z oddziału w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, z powodu braku miejsc odsyłanych jest od kilku do kilkunastu pacjentów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Spór zbiorowy w warszawskim szpitalu? List do ministra zdrowia

Dodano: 22.11.2017 14:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Lekarze z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie zapowiedzieli w środę, że 20 grudnia wejdą w spór zbiorowy z władzami placówki. Domagają się poprawy sytuacji finansowej szpitala i wzrostu wynagrodzeń. Lekarze wysłali też do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła list otwarty.

Źródło: fakty.interia.pl

Kto szefem szpitala w Starachowicach? Jest dziewięciu chętnych

Dodano: 22.11.2017 14:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dziewięć osób chce kierować Szpitalem Powiatowym w Starachowicach. To m. in. Katarzyna Arent, która obecnie pełni obowiązki dyrektora tej lecznicy, Jarosław Łyczkowski, który już kierował tą placówką na początku lat 2000 oraz Zbigniew Deja, były dyrektor szpitala w Iłży.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Mogiła Powstańców Styczniowych zagrożona?

Dodano: 22.11.2017 13:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Czy nowa inwestycja opatowskiego starostwa zagraża zabytkowej mogile Powstańców Styczniowych? Grupa mieszkańców miasta obawia się, że budowa punktu rekreacyjno-kulturalnego może spowodować zniszczenie zbiorowego grobu żołnierzy w sąsiedztwie szpitala.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Elektromonter

Dodano: 22.11.2017 12:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

SRV Transport
Poszukujemy samodzielnego elektromontera w nowym budownictwie oraz do renowacji budynków mieszkalnych, biur, szpitali i hoteli Zatrudnienie i
Lokalizacja: mazowieckie, Holandia
Obszar zawodowy: Przemysł / Produkcja

Źródło: www.praca.pl

Nastolatki zginęły na przejściu dla pieszych. "Boimy się tędy przechodzić"

Dodano: 22.11.2017 12:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zarzuty usłyszeć ma dzisiaj kierowca, który w poniedziałek w Mikołowie śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych dwie nastolatki. Ranny w tym wypadku 20-letni mężczyzna leży w szpitalu. Mieszkańcy pobliskiego osiedla mówią krótko: "To bardzo niebezpieczne przejście".

Źródło: www.rmf24.pl

Tomasz Gollob przerwał milczenie: Potrzebowałem czasu, żeby oswoić się z tą sytuacją

Dodano: 22.11.2017 11:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Tomasz Gollob, po siedmiu miesiącach od tragicznego wypadku, po raz pierwszy zdecydował się spotkać z kibicami za pośrednictwem mediów, biorąc udział w zorganizowanej w szpitalu w Bydgoszczy konferencji prasowej, poświęconej stanowi swojego zdrowia. Poza byłym mistrzem świata na żużlu z 2010 roku, który boryka się z głębokim niedowładem obu kończyn dolnych. - Jest bardzo ciężko, przede mną wielkie wyzwanie - powiedział Gollob.

Źródło: eurosport.interia.pl

Sensacyjne ustalenia ws. ucieczki ze szpitala przy ul. Banacha. Wiadomo, kto pomógł Piotrowi R.

Dodano: 22.11.2017 9:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy


​To adwokaci pomogli w spektakularnej ucieczce Piotra R. - mężczyzny, który uciekł funkcjonariuszom ze stołecznego szpitala przy ul. Banacha - do takich szokujących informacji dotarli reporterzy śledczy RMF FM. Przypomnijmy, że Piotr R. zbiegł ze szpitala 26 maja - wcześniej, przed wizytą w placówce, zeznawał w prokuraturze. Był świadkiem w sprawie między innymi oszustw.

Tagi: Szpitale, ZUS
Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama