Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
PZKol zwołał walne nadzwyczajne zgromadzenie delegatów. Będzie nowy prezes?

Dodano: 20.11.2017 19:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy


22 grudnia 2017 roku odbędzie się walne nadzwyczajne zgromadzenie delegatów Polskiego Związku Kolarskiego, podczas którego mają zostać przeprowadzone wybory prezesa.

Tagi: Wybory
Źródło: eurosport.interia.pl

Polski Związek Kolarski wybierze nowy Zarząd i Prezesa!

Dodano: 20.11.2017 19:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Członkowie Zarządu podjęli uchwałę w sprawie zwołania walnego zgromadzenia, na którym zostaną przeprowadzone nowe wybory na Prezesa i członków Zarządu.

Tagi: Wybory
Źródło: naszosie.pl

pytania na początek

Dodano: 20.11.2017 18:19 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Cześć wszystkim, jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu. założenia jak w większości, żeby było w miarę tanio w budowie - 350 tys do stanu...

Tagi: Wybory
Źródło: forum.muratordom.pl

Projekt zmian w prawie wyborczym PIS. PKW i KBW mają wiele krytycznych uwag

Dodano: 20.11.2017 18:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy


PKW jest zaniepokojona zmianami, które PiS chce wprowadzić w kodeksie wyborczym. Na wprowadzenie wielu z nich jest zbyt mało czasu. Wybory samorządowe są najtrudniejsze do zorganizowania i przeprowadzenia, bo jednocześnie odbywają się cztery różne wybory: do rad gmin, powiatów i sejmików, oraz wybory wójtów, a w Warszawie także do rad dzielnic. Startuje największa liczba […]

Tagi: Sejm, Wybory
Źródło: wiadomosci.com

Kukiz'15 będzie bronić JOW-ów

Dodano: 20.11.2017 17:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Mamy do czynienia z totalnym upartyjnianiem państwa poprzez zmianę ordynacji wyborczej - powiedział dziś w Opolu Paweł Kukiz, szef ruchu Kukiz'15. To odpowiedź na zaproponowany przez PiS projekt zmian, w którym posłowie zaproponowali m.in. likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych w samorządach.- Już w tej chwili prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Związku Gmin Wiejskich, związku miast, a nawet związku powiatów celem sprzeciwu względem propozycji partii władzy. Nawet z prezesem PSL-u Władysławem Kosiniakiem Kamyszem rozmawiałem o współpracy w zakresie obrony jednomandatowych okręgów wyborczych na szczeblu samorządu - mówi Paweł Kukiz.Z zarzutem o upartyjnienie nie zgadza się Bartłomiej Stawiarski, poseł Prawa i Sprawiedliwości- Popatrzmy jak to funkcjonuje w Senacie. To kolejne wybory, które odbywają się w oparciu o JOW-y. Gdy Platforma Obywatelska była wysoko w sondażach większość senatorów była z Platformy, jak Prawo i Sprawiedliwość miała dobre wyniki, to większość z nich była z PiS-u. Ja nie widzę tutaj odpartyjnienia, ja widzę mechanizm przeciwny - mówi Stawiarski. Paweł Kukiz uważa, że próbą zawłaszczenia samorządów była sytuacja związana włączeniem podopolskich gmin do miasta Opola.

Prezydent Niemiec: Tak poważnej sytuacji nie mieliśmy od 70 lat

Dodano: 20.11.2017 16:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy


SPD wykluczyła możliwość utworzenia koalicji rządowej z blokiem partii chadeckich CDU/CSU. Taką decyzję podjął w poniedziałek w Berlinie zarząd partii - poinformował szef SPD Martin Schulz. Taka zapowiedź oznacza, że coraz bardziej prawdopodobne stają się nowe wybory. Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w poniedziałek, po fiasku rozmów o koalicji rządowej, zaapelował do partii uczestniczących w negocjacjach o wykazanie gotowości do dialogu, by umożliwić utworzenie rządu w nieodległym czasie; nie wspomniał o nowych wyborach.

Źródło: www.rmf24.pl

Nowoczesna ocenia dwa lata rządów PiS. Mówi o kandydacie na prezydenta Opola i wyborach samorządowych

Dodano: 20.11.2017 16:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Opolska Nowoczesna zaprezentowała Czarną Księgę 2 lat rządów PiS i zaapelowała do sygnatariuszy Deklaracji Opolskiej, aby wspólne idee i wartości zamienić na szeroką koalicję samorządową.- Nowoczesna jest przygotowana - mówią Przemysław Pytlik i Witold Zembaczyński.- Można śmiało stwierdzić, że partia czy komitety lokalne, które nie przyłączą się do tego bloku doprowadzą do tego i będą współwinne sytuacji, w której PiS wygra wybory - mówi Przemysław Pytlik. - Jeśli chodzi o wybory prezydenckie w Opolu to ten kandydat, którego zgłosimy jako cała opozycja, mam nadzieję, da mieszkańcom możliwość realnego wyboru. To będą prawdziwe wybory i prezydent Arkadiusz Wiśniewski będzie musiał naprawdę być aktywny, żeby powalczyć z naszym kandydatem - zapowiada Zembaczyński. Nowoczesna w Czarnej Księdze zwraca uwagę, że rządowi nie udało się m.in. rozwiązać problemu deficytu budżetowego. Wskazują także na tragiczne - ich zdaniem - zmiany w polityce zagranicznej. Posłowie PiS Antoni Duda i Bartłomiej Stawiarski odpierają te zarzuty i mówią m.in. o szczycie NATO w Polsce, zapewnieniu bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży, a także prz ...

Źródło: radio.opole.pl

Fiasko rozmów o utworzeniu rządu w Niemczech. Odbędą się nowe wybory?

Dodano: 20.11.2017 15:04 | 2 odsłon | 0 komentarzy


SPD wykluczyła możliwość utworzenia koalicji rządowej z blokiem partii chadeckich CDU/CSU. Taką decyzję podjął w poniedziałek w Berlinie zarząd partii - poinformował szef SPD Martin Schulz. Coraz bardziej prawdopodobne stają się nowe wybory. Wcześniej kanclerz Angela Merkel poinformowała o planowanym spotkaniu z prezydentem Niemiec, Frankiem-Walterem Steinmeierem. Ma go poinformować o fiasku rozmów na temat powstania koalicyjnego rządu.

Źródło: www.rmf24.pl

Będą przyspieszone wybory w Niemczech? Angela Merkel nie może stworzyć rządu

Dodano: 20.11.2017 15:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Po trwających wiele tygodni rozmowach liberałowie z FDP zerwali negocjacje w sprawie utworzenia rządu. Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła żal...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Schulz: SPD wyklucza koalicję z CDU/CSU

Dodano: 20.11.2017 15:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy


SPD wykluczyła możliwość utworzenia koalicji rządowej z blokiem partii chadeckich CDU/CSU. Taką decyzję podjął w poniedziałek w Berlinie zarząd partii - poinformował szef SPD Martin Schulz. Coraz bardziej prawdopodobne stają się nowe wybory.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama