13 czerwca, 2024
  • 13 czerwca, 2024
21 listopada, 2019

Poradnik: jak zmienić domek mobilny w dom letniskowy

Autor 0 3737 Views

Od pewnego czasu coraz więcej osób decyduje się na zakup domki mobilnego. Ten typ konstrukcji, określany także mianem domku na kółkach albo domku holenderskiego, zaskarbił sobie sympatię Polaków poprzez funkcjonalność i wygodę użytkowania. Mimo tego faktu wiele osób ciągle myśli, że domek na kółkach to tylko inna wersja przyczepy kempingowej, którą można zabrać ze sobą gdziekolwiek. Tymczasem rzeczywistość jest nieco inna. Domkowi mobilnemu znacznie bliżej do domu letniskowego niż do przyczepy kempingowej. Do tego niewiele trzeba, by zmienić go w komfortowe lokum, do którego będziesz chciał wracać nie tylko latem!

Po pierwsze: znajdź odpowiednie miejsce na posesji

Sprawa z pozoru prosta – wystarczy tylko chwilę pomyśleć i już będziesz wiedzieć, gdzie postawić swój domek mobilny. Jednak tak naprawdę to nie takie łatwe. Trzeba przemyśleć tę sprawę, mając na uwadze m.in. to, z której strony chcesz mieć okna sypialni czy kuchni, to, czy teren jest odpowiednio dostosowany, a także, czy planujesz w przyszłości ewentualne rozbudowy domku. Na szczęście dzięki temu, że konstrukcje tego typu mają zainstalowane kółka, można je bez większych problemów przesuwać w obrębie działki. Dlatego zanim ostatecznie zdecydujesz się na jakieś miejsce, możesz wypróbować kilka lokalizacji i wybrać tę, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Po drugie: powiększ powierzchnię domku

Podczas zakupu nowego domku mobilnego zwraca się uwagę na mnóstwo aspektów – rodzaj ogrzewania, układ drzwi i okien, ilość pomieszczeń, elementy wykończeniowe. I choć wydaje się, że po zakupie i ustawieniu domku na działce niewiele można zmienić, to wcale tak nie jest! Jednym z bardziej pomysłowych rozwiązań na powiększenie powierzchni domku jest… dobudowanie do niego tarasu. Najlepsi producenci domków na kółkach oferują właśnie taką możliwość. Zabudowany taras pozwoli na relaksowanie się na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. W ten sposób również sprawisz, że Twój domek nabierze zupełnie innego charakteru – nie będzie już tylko konstrukcją, którą z łatwością można przenosić z miejsca na miejsce, ale dzięki temu swoistemu osadzeniu w przestrzeni, stanie się pięknym domem letniskowym. 

Po trzecie: zadbaj o otoczenie

Zagospodarowanie zieleni wokół domku to wbrew pozorom szalenie istotna kwestia! Odpowiednio dobrane rośliny potrafią nadać niepowtarzalnego charakteru nie tylko ogrodowi, ale i samemu domkowi. Klasyczna winorośl wspinająca się po ścianach konstrukcji, kwitnące krzewy czy urocze żywopłoty wokół posesji z pewnością sprawią, że Twój domek na kółkach zmieni się w ekskluzywną mini-rezydencję. Podobnie rzecz się ma z różnorodnymi dodatkami – nowoczesne zewnętrzne oświetlenie LED, stylowa markiza czy robiące wrażenie ogrodzenie. Wszystko to złoży się na piękny obraz Twojego siedliska. 

Po czwarte: liczy się wnętrze

Oczywiście… Równie istotnym aspektem jest samo wnętrze domku mobilnego. Kupując nowy domek na kółkach dostajesz właściwie nowoczesne, świeżo wykończone mieszkanie, które – co ważne – jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami! Warto jednak tchnąć w nie własnego ducha i pomyśleć o detalach, przecież diabeł tkwi w szczegółach! Dywaniki, obrazy, gustowne zasłony w oknach, pachnące świeczki w łazience… Niech Twój domek na kółkach stanie się po prostu Twoim domem, do którego chcesz wracać nie tylko latem!

Źródło: Ecomobilehome – producent mobilnych domków holenderskich całorocznych

Następny

Tynki elewacyjne – rodzaje i zastosowanie

21 stycznia, 2020 0
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *