13 czerwca, 2024
  • 13 czerwca, 2024
15 sierpnia, 2019

Wiosenne porządki w ogrodzie

Autor 0 753 Views

Wiosna to najlepsza pora roku, kiedy ludzie odżywają po zimnej i nieprzyjaznej porze roku. Człowiek wraz z nastaniem cieplejszych dni ma bardzo dużo energii, więcej chęci do życia. Buzia sama nam się uśmiecha, jak widzimy słońce na niebie. A kiedy do tego dochodzą zielone listki na drzewach i kwitnące główki kwiatów, to już jesteśmy pełni szczęścia. No właśnie, wiosna to również pora, kiedy trzeba zakasać rękawy i zadbać o zielone tereny po jesienno – zimowej aurze. Jeżeli macie swoje ogrody, to warto w odpowiedni sposób przygotować się do prac, które na Was czekają.
Na pewno w pierwszej kolejności czeka na Was sprzątanie. Niezależnie od tego, czy macie ogród zaraz przy swoim domu, czy też macie ogródki działkowe – każdy z tych terenów będzie trzeba od nowa przekopać i zagrabić. Jeżeli mieliście miejsce, gdzie posadziliście tylko trawę, to całe podłoże będzie od nowa do przekopania i przygotowania. Wszystko po to, aby móc na nowo cieszyć się pięknym widokiem roślin na ogrodzie.

Sadzenie i wzrastanie

Wiosna to nie tylko pora na sprzątanie, ale również na zasadzenie nowych roślin, kwiatów. Na pewno zdajecie sobie sprawę, że nie wszystko jest zdolne przetrwać w ogrodzie przez długi okres. Są rośliny, które są tylko jednoroczne i nie wytrzymają więcej sezonów. Czasem nawet te, które mają utrzymać się kilka sezonów muszą zostać jednak usunięte. Dlatego wiosna to właśnie dobry okres na takie nowe zasadzenia. Czy będziecie cieszyć się ich owocami, czy też nie, to już pokaże czas oraz rodzaj roślin, jakie wybierzecie.
Nie zapominajcie, że w okresie wiosenno – letnim wskazane jest użytkowanie nawozów do roślin. Drzewa oraz kwiaty będą Wam jeszcze lepiej rosły, jeżeli użyjecie dedykowanych nawozów do nich. W sklepach obecnie jest tego tyle w ofercie, że bez problemu znajdziecie coś do kwiatów, coś do roślin zielonych, a coś innego do drzew owocowych lub do zwykłych drzew. Wiosenne prace w ogrodzie nie są łatwe, ale dzięki temu będziecie cieszyli się pięknym ogrodem przez bardzo długi czas w lecie i na jesieni.

Następny

Jak właściwie gospodarować kondensatem?

19 sierpnia, 2019 0
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *