25 lipca, 2024
  • 25 lipca, 2024
20 października, 2021

Międzynarodowa spedycja kolejowa – stać Cię na nią!

Autor 0 1216 Views

Transport kolejowy cieszy się ogromnym zaufaniem od wielu dekad. Atrakcyjny koszt przewozu oraz możliwość przewożenia dowolnego rodzaju ładunku spotyka się z uznaniem wielu rodzimych oraz zagranicznych przedsiębiorców. Oferująca szereg korzyści spedycja kolejowa zapewnia kompleksowe usługi transportowe łączące Polskę z Azją. Sprawdź zatem co zyskujesz stawiając na międzynarodowy transport kolejowy?

Transport kolejowy – dla kogo?

Międzynarodowy transport kolejowy, zdaniem ekspertów z branży logistycznej, ma ogromne szanse stać się czołowym potentatem. Dzięki ogromnej swobodzie planowania transportu, kolej zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i komfort przewozu, zachowując przy tym atrakcyjny stosunek kosztów i czasu. Kiedy zatem warto postawić na transport kolejowy?

Dzięki szeroko rozwiniętej infrastrukturze logistycznej, kolej sprawdza się przy przewozach dalekobieżnych. W ten sposób spedycja kolejowa znajduje swoje praktyczne zastosowanie zarówno w transporcie międzynarodowym, jak również przy przewozach międzykontynentalnych. Przykładem takiego rozwiązania są intermodalne pociągi z Chin.

Ekspresowa kolej łącząca Azję z Europą pozwala skutecznie importować różnego rodzaju towary od światowego potentata. To, co wyróżnia nowoczesną kolej, to krótki okres dostawy oraz całkowita kompleksowość zleconych usług. Wybierając doświadczoną firmę spedycyjną zyskuje się niezbędną optymalizację kosztów oraz bezpieczeństwo.

Spedytor zorganizuje nie tylko odbiór towaru od klienta, ale także zadba o magazynowanie i przeładunek towaru. Istotną zaletą transportu kolejowego jest także transport w pakiecie door to door. Oznacza to bowiem, że towar zostanie dostarczony pod wskazany w zleceniu adres. Kolej w swojej specyfikacji pozwala zachować powtarzalność dostaw, która wspomaga nawiązywanie zagranicznych współprac z pozostałymi przedsiębiorstwami. Co ważne – koszt usługi transportowej w przypadku kolei maleje wraz z długością, jaką musi pokonać dany skład, by dostarczyć towar. Jest to zatem świetna propozycja dla krajowych i zagranicznych przedsiębiorców, którzy pozyskują towar z najodleglejszych zakątków Europy i Azji.

Spedycja kolejowa – poznaj jej specyfikację!

Kolej, jako nieustannie modernizowany środek transportu, zapewnia należyty komfort i bezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, przewoźnicy kolejowi oferują transport całoładunkowy, drobnicowy oraz niestandardowy. Do najczęściej przewożonych ładunków zalicza się surowce naturalne, artykuły elektroniczne, odzież, żywność czy też narzędzia i pojazdy. Doświadczony spedytor dołoży wszelkich starań, by przewożony towar dotarł pod wskazany adres w ustalonym wcześniej terminie. Kolej, jako środek transportu, jest ciekawą i skuteczną alternatywą chociażby dla transportu morskiego.

Nowoczesne pociągi intermodalne zapewniają wysokie bezpieczeństwo i krótki czas przewozu. W przypadku transportu z Chin średni okres oczekiwania na produkty z Azji wynosi w Polsce od 2 do 4 tygodni. Równie istotnym czynnikiem, który przeważa na korzyść transportu kolejowego jest ochrona środowiska. Wdrażając nowoczesne technologie dzisiejsze pociągi zapewniają niskie zużycie energii gwarantując ciągłość dostaw. Spedycja kolejowa to także nieodzowna część transportów kontenerowych oraz multimodalnych. Ciekawostką jest też fakt, że zastosowanie pociągów towarowych zmniejsza zapotrzebowanie na transport ciężarowy. Komu zatem powierzyć organizację transportu kolejowego?

Wybierając sprawdzoną firmę spedycyjną z wieloletnim doświadczeniem zyskuje się pewność, że towar spoczywa w rękach profesjonalistów, którzy zadbają o każdy szczegół usługi. Kompleksowy charakter zlecenia oznacza także kontakt ze służbami celnymi oraz sporządzenie niezbędnej dokumentacji przewozowej.

Spedycja kolejowa niewątpliwie ulega ciągłej modernizacji. Wraz z biegiem czasu stopniowo wdrażane są nowe rozwiązania, które dotykają także infrastruktury logistycznej. Nie da się jednak ukryć, że spedycja kolejowa to jedno z najsolidniejszych rozwiązań przewozowych. Niska cena i nieograniczona przestrzeń ładunkowa pozwalają rozwijać działalność własnego przedsiębiorstwa.

  Biznes
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *