24 kwietnia, 2024
  • 24 kwietnia, 2024
20 sierpnia, 2019

Hydrauliczne dźwigi samochodowe – sprzęt do wielu zadań

Autor 0 1096 Views

Decydując się na budowę, remont lub inną dużą inwestycję, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wiąże się to z wieloma wyzwaniami logistycznymi, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Stworzenie planu, przygotowanie terenu – to wszystko ma ogromne znaczenie. Równie istotne jest wybranie fachowego transportu, którym będziemy mogli przewieźć wszystkie niezbędne materiały i maszyny.

Hydrauliczne dźwigi samochodowe – co to jest

W kilku słowach można sprowadzić to do definicji samochodu ciężarowego, który jest wyposażony w żuraw załadunkowy. Umożliwia to zarówno załadunek, jak i rozładunek bez użycia dodatkowych sprzętów. Dodatkowym atutem tego typu dźwigu jest nośność – nawet kilkunastu ton. Dzięki temu urządzenia tego typu są bardzo często wykorzystywane w transporcie i logistyce.

Rodzaje transportu HDS

Samochody ciężarowe, które są wyposażone w hydrauliczny dźwig mogą się różnić – w zależności od tego, w jakich warunkach będą wykorzystywane. Można wybrać między innymi transport szosowy. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają firmy, które mają do przewiezienia ponadnormatywne towary na dużych odległościach, głównie po utwardzonym terenie. Mocną stroną tego transportu HDS jest między innymi umiejscowienie żurawia za kabiną lub skrzynią ładunkową. Na dodatek skrzynie dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na dostosowanie ich idealnie do potrzeb klienta. HDS szosowy wybierany jest również do przewozu sprzętu czy towarów na rozległych powierzchniach, jak place budowy czy duże hale.

Do jazdy po nieco bardziej skomplikowanym terytorium sprawdzi się z kolei HDS terenowy. W tym przypadku samochody ciężarowe są dostosowane do przewozu towarów po nieutwardzonych drogach i nierównych powierzchniach. Są wyposażone w odpowiedni napęd, są bardzo ładowne, a żurawie mogą mieć wysięg nawet do kilkudziesięciu metrów. Pozwala to na bardzo wymagające manewry nawet na wyjątkowo nierównym terenie.

Kolejnym rodzajem transportu HDS jest niskopodwoziowy. W tym przypadku samochody ciężarowe są wyposażone w przyczepy i naczepy niskopodłogowe, o różnych długościach. Umożliwiają w ten sposób przewóz różnego rodzaju maszyn i urządzeń budowlanych, również takich o bardzo dużych rozmiarach.

Kiedy zdecydować się na transport HDS

Wybór tego transportu może się przydać tak naprawdę przy każdej większej inwestycji, budowie czy przy remoncie. W każdym z tych przypadków może być wymagany przewóz dużych towarów, często na sporych odległościach. W grę może wchodzić transport sprzętu i maszyn, które będą wykorzystywane przy tworzeniu nowego budynku, drogi lub każdego innego obiektu. Transportem HDS można przewieźć także materiały, również drobniejsze elementy używane przy budowie. To również dobre rozwiązanie, które może pomóc utrzymać porządek na terenie całej inwestycji – bo właśnie samochodami ciężarowymi z hydraulicznymi dźwigami można przewieźć między innymi kontenery, w których będzie gromadzony gruz lub innego rodzaju odpady budowlane.

Profesjonalna firma z fachowym podejściem

Mało które przedsiębiorstwo podejmujące się nowej inwestycji budowlanej, ma na stanie wszystkie maszyny i urządzenia. Wiele z nich jest wynajmowanych tylko na czas trwania danego projektu. Nie inaczej jest w przypadku samochodów ciężarowych wykorzystywanych do transportu HDS. Tym bardziej, że może się okazać, że będą potrzebne jedynie przez krótki czas – w porównaniu do trwania całej inwestycji. Niewykluczone również, że niektóre materiały czy elementy będzie trzeba przewieźć z innego miasta lub województwa. Wybór transportu HDS od specjalistycznej firmy może być w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.  Należy pamiętać, że fachowe przedsiębiorstwo będzie w stanie zagwarantować, że każda z maszyn i każdy samochód ma zrobione wszystkie niezbędne przeglądy i badania, są też w dobrym stanie technicznym. Firma może zaoferować również fachową obsługę ze strony swojego personelu. Również z gwarancją, że operatorzy będą posiadać wszelkie uprawnienia.

Źródło: Wyburzanie budynków, ścian, domów – Avio Star

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *