25 lipca, 2024
  • 25 lipca, 2024
29 sierpnia, 2019

Jak wybudować dom?

Autor 0 852 Views

Czy wiecie, jak wybudować dom? Na co dokładnie powinniście zwrócić uwagę? Jakich formalności dopełnić? Trzeba uświadomić sobie jedno – wybudowanie własnego domu, to nie tylko zakup działki i budowanie. To tak naprawdę setki najróżniejszych czynności, których musicie dopilnować, jeżeli chcecie, aby prace budowlane ruszyły. Bez tego nie będziecie mieli szansę na postawienie upragnionego domu, o którym tak bardzo marzycie. Nawet, jeżeli jest tylko mowa o domeczku na działce letniskowej.

Pozwolenia i inne formalności

W pierwszej kolejności oczywiście zakup działki. Potem przeniesienie własności a potem kolejne pozwolenia. Najprawdopodobniej będziecie wyzywać, ale czeka Was naprawdę dużo formalności, które będziecie musieli sami ogarnąć. Pozwolenia na budowę, pozwolenia na podłączenie instalacji elektrycznej, itd. Potem oczywiście opłacenie tych wszystkich pozwoleń, bo nie ma nic za darmo. Jednak nie mylcie tego z „łapówką”. Tak samo będziecie musieli sprawdzić, jakich rozmiarów możecie dom wybudować. W przypadków terenów działkowych, domy, nawet jeżeli mają być całoroczne muszą mieć określone wymiary, które są bardzo restrykcyjnie określone przepisami.

Projekt i ekipa

Po tych wszystkich pozwoleniach przyjdzie czas na projekt. Dom, czy nawet firma musi być wznoszony według określonego projektu, który musi stworzyć architekt. Sami na kolanie nic nie będziecie mogli wyrysować, ponieważ nikt się za to nie weźmie. Potem oczywiście przyda Wam się ekipa budowlana, która zacznie wszystko realizować. Ale pamiętajcie o tym, żeby zatrudnić kogoś naprawdę sprawdzonego. Nawet, jeżeli wiąże się to z większymi kosztami dla Was. Lepiej mieć prawdziwych fachowców, niż mielibyście potem wyzywać „świat na czym stoi” i czekać z utęsknieniem na to, aż w końcu ekipa po kilkunastu prośbach o groźbach skończy prowadzić prace budowlane. Może Wam się to wydawać śmieszne, ale w takich przypadkach chodzi o naprawdę wielkie pieniądze, dlatego nie możecie bagatelizować tego tematu. Jeżeli budować, to raz a porządnie.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *