23 maja, 2024
  • 23 maja, 2024
20 października, 2021

Jak wykonać nawierty i wycięcia w szkle?

Autor 0 1034 Views

Efektywny montaż paneli szklanych w domach, mieszkaniach lub biurach wymaga przystosowania elementów do wyposażenia pomieszczenia, jak również jego charakteru czy przeznaczenia. W tym celu wykonuje się wiercenia otworów i wycięcia w szkle. Dzięki temu można dopasować panele szklane z nadrukiem do metrażu bądź też zniwelować wady architektoniczne mieszkania czy domu.

Dlaczego wiercenie otworów i wycięcia w szkle należy powierzyć specjalistom?

Profesjonalne wiercenie otworów i wycięć w szkle powinno być powierzone wyłącznie osobom mającym duże doświadczenie, a także dysponującym nowoczesnym parkiem maszynowym. Dzięki temu możliwe jest wykonanie dowolnie wybranych otworów oraz wycięć w szkle bez względu na średnicę czy też stopień skomplikowania.

Osoby, które decydują się na montaż szyb kuchennych lub są zainteresowane szkłem do kuchni, powinny mieć świadomość, że materiał znajdujący się nad blatem roboczym wymaga przystosowania go pod gniazdka elektryczne. Z uwagi na to montaż szkła obejmuje również wykonanie nawiertów i specjalnych wycięć bez naruszenia konstrukcji materiału. Powierzenie tego zadania zakładowi szklarskiemu z Warszawy to gwarancja, że zatrudnieni tam pracownicy wykonają zadanie w sposób szybki, efektywny i profesjonalny. Samodzielne próby wykonywania nawiertów czy wycięć przeprowadzane przez właścicieli domów, mieszkań lub biur mogą spowodować poważne uszkodzenia w strukturze materiału. Warto pamiętać, że nawierty i wycięcia w szkle powinny być wykonywane za pomocą odpowiednio dobranych urządzeń. Gwarantuje to bezpieczeństwo pracy, jak również możliwość jej kontrolowania na każdym etapie.

Wycięcia i wiercenie otworów w szkle – powierz specjalistom w Warszawie

Przystosowanie paneli szklanych z grafiką do wad architektonicznych, jakie występują w danym pomieszczeniu kuchennym lub w łazience jest możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń przeznaczonych do ich przycinania. Przed przystąpieniem do działań zakład szklarski Warszawa przeprowadza profesjonalny pomiar. W trakcie wykonywanych działań ocenia się także szerokość gniazdek elektrycznych lub innych elementów wyposażenia znajdujących się w ścianach nad blatami roboczymi w kuchni, gdzie docelowo mają znaleźć się panele szklane z nadrukiem lub też jednokolorowe.

Analogiczna sytuacja dotyczy montażu paneli szklanych w łazience. W tym pomieszczeniu również należy uwzględnić skosy, wszelkiego typu wady architektoniczne, a także potrzebę pozostawienia miejsca na półki łazienkowe, relingi, wieszaki na ręczniki czy ubrania, grzejniki lub gniazdka elektryczne i włączniki światła. Wycięcia oraz wiercenie otworów w szkle to profesjonalna obróbka, która jest przeprowadzana z zastosowaniem wyłącznie starannie dobranych wierteł diamentowych. To profesjonalne akcesoria.

Otwory w panelach szklanych pod okucia

Klient, który decyduje się na panele szklane, może zamówić wycięcia w szkle pod okucia lub nietypowe otwory. Wiercenie otworów w centrum obróbczym CNC gwarantuje wysokiej jakości wycięcia w panelu szklanym z gwarancją powtarzalności. Osoby planujące aranżację mieszkania za pomocą paneli szklanych wykonanych ze szkła hartowanego mogą także zamówić wycięcie otworów cylindrycznych i stożkowych w posiadanych przez siebie materiałach. Tego typu prace przeprowadza się na szkle o grubości od 4 do 19 mm. Minimalny wewnętrzny promień matowy, jaki jest wymagany do efektywnego przeprowadzenia tego typu prac, jest oznaczony wartością R6. Profesjonalne wiercenie otworów i tworzenie różnego rodzaju wycięć w panelach szklanych jest działaniem w pełni kontrolowanym na każdym etapie. Pozwala to ocenić rezultat przeprowadzanych prac, a także zapobiega ryzyku uszkodzenia powierzchni panelu szklanego.

Zakład szklarski zatrudnia specjalistów, którzy są w stanie wykonać także szybkie i estetycznie wyglądające wycięcia w panelach szklanych przystosowane pod różnego typu okucia – bez względu na materiał, z którego zostaną stworzone.

Szybkie i bezpieczne wykonywanie nawiertów otworów i wycięć w szkle jest możliwe przy użyciu starannie dobranego parku maszynowego. To gwarancja efektywności przeprowadzonych prac i osiągnięcia wyłącznie zadowalających rezultatów.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *