25 lipca, 2024
  • 25 lipca, 2024
22 stycznia, 2020

Klimatyzacja Toshiba – szeroki wybór jednostek ściennych

Autor 0 1266 Views

Toshiba to znany i ceniony na rynku producent klimatyzatorów do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. W ofercie prezentuje m.in. klimatyzatory ścienne – najbardziej popularne w rozwiązaniach mieszkalnych i biurowych.

W produkowanym asortymencie Toshiba proponuje klientom 4 modele klimatyzatorów ściennych. To najnowsze typy w ofercie marki. Wszystkie doskonale sprawdzają się zarówno w systemach split, jak i multi-split. Ich wspólną zaletą jest wysoka jakość wykonania, niezawodność i zastosowanie czynników bezpiecznych dla środowiska naturalnego.

Seiya – ścienna jednostka podstawowa

Seiya to klimatyzator łączący w sobie eleganckie linie z energooszczędnością na poziomie klasy energetycznej A++/A+. Sprawdza się w pracy w temperaturach od -15 C do 46 C (w przypadku chłodzenia) i od -15oC do 24 oC w przypadku ogrzewania. Posiada także wysokie współczynniki wydajności sezonowej.

Urządzenie zapewnia czyste powietrze dzięki dwóm poziomom filtracji. Pracuje cicho i nie zakłóca snu ani odpoczynku. Dzięki funkcji kontroli przepływu powietrza 3D nie powoduje uczucia przeciągu. Można nim sterować za pomocą programatora tygodniowego, pilota a nawet funkcji Wi-Fi.

Model Shorai – najbardziej kompaktowy typ na rynku

To klimatyzator z jednej strony energooszczędny (klasa A++) z drugiej strony elegancki. Jego wysoką sprawność energetyczną potwierdzają wysokie wartości współczynników sezonowych SCOP i SEER.

Urządzenie wyposażone jest w wydajne filtry IAQ, które dzięki ozonowaniu emitowanego powietrza doskonale je oczyszczają. Dodatkowo jednostkę wyposażono w funkcję samooczyszczania, która niweluje ryzyko powstawania pleśni wewnątrz.

Dla osób korzystających z klimatyzatora Shorai istotna będzie funkcja Inteligentnego Przepływu Powietrza, dzięki której mogą oni dostosować ruch powietrza do własnych preferencji. Nie bez znaczenia jest cicha praca jednostki, która nie zakłóca odpoczynku, a nawet snu. Klimatyzatorem łatwo się steruje – za pomocą tygodniowego programatora, pilota czy Wi-Fi.

Shorai Premium R32 – wydajność i czyste powietrze

Shorai Premium R32 jest klimatyzatorem o smukłej, eleganckiej sylwetce, która doskonale dopasowuje się do każdego wystroju wnętrz. Jest energooszczędny (klasa energetyczna A++) i zarazem wydany – z łatwością dostosujesz jego pracę do swoich wymagań w zakresie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Może być stosowany zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń, zapewniając wysoką wydajność pracy.

Klimatyzatory Toshiba zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniały wysoką jakość emitowanego powietrza. W przypadku Shorai Premium R32 zastosowano filtr plazmowy z funkcją jonizatora powietrza. Dzięki nim urządzenie eliminuje drobnoustroje, alergeny, pyły i grzyb oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Posiada tryb samooczyszczania jednostki wewnętrznej, przez co obniża ryzyko powstawania pleśni wewnątrz urządzenia.

Toshiba dużą uwagę przywiązuje do komfortu użytkowania klimatyzatorów. Shorai Premium R32 może być sterowane za pomocą Wi-Fi, pilota czy programatora tygodniowego. Użytkownikom komfort podczas pracy jednostki zapewnia nawiew powietrza 3D. Cicha praca nie zakłóca snu i odpoczynku.

Daiseikai 9 – klimatyzator dla wymagających

Daiseikai 9 to urządzenie o najwyższych parametrach technicznych w ramach klimatyzatorów ściennych oferowanych przez markę Toshiba. Zapewnia wysokie standardy sprawności oraz komfortu użytkowania, jednocześnie gwarantując  niezwykle czyste powietrze.

Jednostka, podobnie jak niższe modele Toshiba, może być wykorzystywana do chłodzenia oraz ogrzewania powietrza. W zakresie chłodzenia pracuje w temperaturach od -15oC do 4 oC, natomiast do ogrzewania może być stosowana już od -15oC do 24oC temperatury zewnętrznej.

Jej zaletą jest niezwykle wysoka wydajność, którą zawdzięcza dwurotacyjnej sprężarce inwerterowej. Posiada bardzo wysokie współczynniki efektywności sezonowej SEER (dla chłodzenia) wynosi 10,5, i odpowiednio SCOP dla ogrzewania – 5,2. Model dostępny jest  w kilku egzemplarzach oferujących wydajność pracy na poziomie od 2,5 do 4,5kW. Wysoką oszczędność w zakresie wykorzystania prądu potwierdza klasa energetyczna A+++.

Unikalny system filtracji, który gwarantuje bardzo czyste powietrze, zapewnia jonizator plazmowy z samoczyszczącym się wymiennikiem. W efekcie klimatyzator wyłapuje i neutralizuje wszelkie alergeny, pyły, drobnoustroje a nawet usuwa nieprzyjemne zapachy. Poprzez redukcję wilgotności wewnątrz urządzenia redukuje niebezpieczeństwo powstawania pleśni. Dodatkowo wyposażono go w funkcję „Pure” pozwalającą na absorbowanie dymu.

Oprócz tych niewątpliwych zalet jest także wygodny w użytkowaniu. Umożliwia kontrolę przepływu powietrza 3D, może być sterowany za pomocą Wi-Fi z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Jest cichy podczas pracy i nie zakłóca odpoczynku. Pozwala także na tygodniowe programowanie pracy, co umożliwia dostosowanie jego działania do oczekiwań użytkowników.

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja dla domu

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *