25 lipca, 2024
  • 25 lipca, 2024
23 września, 2020

Wywrotki do transportu kruszywa

Autor 0 2485 Views

Wywrotka to jedna z podstawowych maszyn wykorzystywanych przy każdej budowie, przebudowie czy nowej inwestycji. Dzięki temu urządzeniu szybko i sprawnie można przewieźć wszelkiego rodzaju kruszywa i materiały sypkie. Przed rozpoczęciem prac, warto dobrze zastanowić się, jaki rodzaj wywrotki będzie najbardziej potrzebny i jak często będzie wykorzystywany na danej budowie.

Wywrotka – zastosowanie

Wywrotka to w skrócie samochód ciężarowy, którym można przewozić na różnych odległościach materiały sypkie. Ten rodzaj ładunku trudno jest przewieźć innego rodzaju pojazdami, ponieważ wymaga on  odpowiedniej budowy samochodu, a także właściwego zabezpieczenia, by materiał nie rozsypał się w drodze do miejsca docelowego. Pojemność wywrotki może się wahać od jednego do nawet dwudziestu metrów sześciennych. 

Te samochody ciężarowe najczęściej wykorzystywane są do przewozu takich materiałów jak torf, kruszywa, piasek, żwir, tłuczeń, ziemia czy keramzyt. Sprawdzają się zarówno w przypadku przewożenia takich elementów na plac budowy – gdzie będą miały dopiero konkretne zastosowanie, jak i do wywożenia z tego terenu sypkich materiałów, które zostały na przykład po zrobieniu przekopów czy dziur pod fundamenty.

Co brać pod uwagę przy wyborze wywrotki

Decydując się na wynajem wywrotki należy przede wszystkim sprawdzić, jak duży będzie zakres prac, do których będzie ona wykorzystywana. Nie ma bowiem potrzeby wynajmowania samochodu o pojemności dwudziestu ton, jeżeli do przewiezienia będzie znacznie mniej materiału. Jednocześnie, wybór zbyt małego pojazdu w momencie, gdy konieczny jest transport wielu różnych elementów, może spowodować nie tylko większe koszty, ale też i pewne opóźnienia – bo jedna wywrotka będzie musiała wykonać zdecydowanie więcej kursów niż było to w planie.

Dodatkowym elementem, który należy wziąć pod uwagę, to terminy, w jakich jest dostępna wywrotka w firmie oferującej wynajem tego typu pojazdów. Może się bowiem okazać, że grafik nie do końca będzie się pokrywał z tym, jakie jest zapotrzebowanie na budowie – a to niezbędne do tego, by realizować prace zgodnie z harmonogramem. Nie bez znaczenia jest fakt, że przedsiębiorstwo, które zajmuje się wynajmem maszyn budowlanych musi zagwarantować, że pojazdy są w pełni sprawne oraz mają niezbędne i aktualne badania techniczne. Nikt przecież nie chce żadnego przestoju na budowie z powodu niesprawnej maszyny. Nie wszystkich awarii da się uniknąć, ale regularne sprawdzanie stanu technicznego wywrotki pozwala zdecydowanie zmniejszyć takie ryzyko. Dodatkowym atutem, który może pomóc w wyborze firmy, która oferuje wynajem wywrotek jest fakt, że do każdego pojazdu przydzielony jest wykwalifikowany operator, wyposażony we wszystkie niezbędne uprawnienia i doskonale znający się na obsłudze danej maszyny.

Warto też wybrać takie miejsce, które w swojej ofercie ma cały park maszyn. Realizując remont czy budowę, trzeba liczyć się z tym, że inwestor, dla zapewnienia ciągłości prac, może potrzebować także innych urządzeń budowlanych. Wtedy warto wynająć je z jednego, sprawdzonego i pewnego miejsca.

Profesjonalny wynajem maszyn budowlanych

Nie każdy inwestor lub osoba, która podejmuje się przebudowy czy remontu, musi znać się dokładnie na rozplanowaniu tego, jakie urządzenia będą potrzebne w trakcie prowadzenia prac. Dlatego tak istotna jest pomoc ze strony pracowników firmy, która zajmuje się wynajmem maszyn budowlanych. Wesprą oni inwestora w zakresie opracowania dokładnego grafiku tego, kiedy poszczególne urządzenia będą potrzebne. Podpowiedzą również, które będą niezbędne, a z których będzie można swobodnie zrezygnować. Nie przy każdej inwestycji sprawdzi się bowiem na przykład młot wyburzeniowy, ale akurat wywrotka lub koparka należą do tych maszyn, bez których trudno się obejść. Firma ta zagwarantuje też obsługę urządzeń przez fachowego operatora – dzięki czemu inwestor nie musi dodatkowo zastanawiać się nad tym, kto będzie obsługiwał każde z tych maszyn. Będzie miał bowiem pewność, że zajmują się tym odpowiednio przygotowani fachowcy.

Źródło: Avio-Star – maszyny budowlane Warszawa

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *