25 lipca, 2024
  • 25 lipca, 2024
  • Strona główna
  • Biznes
  • Jesienne wyjazdy do pracy za granicę – już teraz sprawdź najlepsze oferty zatrudnienia
15 sierpnia, 2019

Jesienne wyjazdy do pracy za granicę – już teraz sprawdź najlepsze oferty zatrudnienia

Autor 0 4292 Views

Letnie i wakacyjne wyjazdy do pracy są najbardziej popularne wśród wszelkich sposobów zarabiania za granicą. Również w przypadku wyjazdów długoterminowych najczęściej rozpoczynają się one właśnie wiosną lub latem. Tendencja ta nie wynika z potrzeby rynku, a z upodobań kandydatów do pracy. Bo holenderski rynek pracy jest otwarty na pracowników również jesienią. Co więcej, niejednokrotnie jesienią można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty właśnie z powodu niedoboru pracowników. Jak więc szukać zatrudnienia za granicą jesienią i jak zaplanować wyjazd? Podpowiadamy.

Praca za granicą – czy jesienią też się opłaca?

Przyjęło się, że wyjazdy do pracy za granicą, szczególnie wyjazdy sezonowe, najbardziej opłacają się latem i w okresie wakacyjnym. Mimo tego powszechnego przekonania jesienne wyjazdy do pracy za granicą są równie korzystne i opłacalne. Co ważne, wyjeżdżając jesienią, pracy dla obcokrajowców nie brakuje. Jest jej wprawdzie nieco mniej, ponieważ nie ma już zapotrzebowania na pracowników w rolnictwie i ogrodnictwie pod gołym niebem. Zawsze pozostaje możliwość pracy w wielu innych branżach, również w ogrodnictwie szklarniowym. To, co najbardziej interesuje wszystkich pragnących zarobku za granicą, to opłacalność takiego jesiennego wyjazdu. Okazuje się, że wynagrodzenia jesienią są równie atrakcyjne co te oferowane latem. Jeśli natomiast przed decyzją o podjęciu zatrudnienia za granicą jesienią powstrzymują nas zbyt niskie temperatury i obawa przed nadmiernym chłodem w pracy, to na to również istnieje doskonałe rozwiązanie – ogrodnictwo szklarniowe. Przez cały rok w szklarniach uprawiane są kwiaty doniczkowe i cięte. W szklarniach panuje swoisty mikroklimat, który umożliwia roślinom swobodny wzrost. Ten sam mikroklimat powoduje, że również warunki pracy są dość komfortowe, nawet gdy na dworze robi się chłodno, wietrznie i nie brakuje nieprzyjemnych opadów deszczu, a nawet śniegu.

Gdzie szukać najlepszych ofert pracy za granicą?

Poszukiwanie najbardziej dla nas odpowiedniej oferty pracy za granicą może być czasochłonne. Istnieje wiele sprawdzonych źródeł, z których warto korzystać. Przede wszystkim można udać się do biura pośrednictwa pracy. Tam można znaleźć najbardziej atrakcyjne i opłacalne oferty pracy. Dodatkowo rekruterzy pracujący dla biura pośrednictwa pracy pomogą znaleźć oraz dopasować najlepszą ofertę. Przeprowadzą wstępną rekrutację i podpowiedzą, jaka praca byłaby najodpowiedniejsza pod kątem wykształcenia i doświadczenia. Po wyborze oferty pracy dodatkowo pomogą dopełnić wszelkich formalności oraz wprowadzą w zagadnienia związane z daną pracą. Dla osób, które wolą poszukiwania pracy bez wychodzenia z domu, również jest wygodne rozwiązanie. Z powodzeniem można poszukiwać pracy przez internet. Trzeba wiedzieć, gdzie szukać, czym się kierować i od kogo zacząć, poszukując najatrakcyjniejszych ofert pracy w internecie. Zagrożeniem przy poszukiwaniu ofert pracy w sieci na chybił trafił jest ryzyko wpadnięcia w sidła oszustów, a tych niestety nadal nie brakuje. Największym ryzykiem obarczone są portale, gdzie oferty pracy może wrzucać każdy. Nie jest tam wymagana żadna weryfikacja, która mogłaby zapewnić kandydatom chociaż minimalne bezpieczeństwo. Najlepszym sposobem na poszukiwanie pracy i uniknięcie zostania oszukanym jest przeglądanie ofert pracy bezpośrednio na stronach holenderskiego pracodawcy lub biur pośrednictwa pracy. Ta pierwsza opcja jest dostępna wyłącznie dla osób posiadających co najmniej minimalną znajomość języka niderlandzkiego lub angielskiego. Natomiast opcja przeglądania ofert pracy na stronach biur pośrednictwa pracy dostępna jest dla każdego. Dodatkowo taki wcześniejszy rekonesans może zaoszczędzić czas zarówno kandydatowi, jak i pracownikowi biura, ponieważ poszukujący zatrudnienia przychodzi zdecydowany na konkretną ofertę. Tak czy inaczej dobrym i pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biur pośrednictwa pracy oraz gromadzonych przez nie ofert pracy.

Źródło: FAS Packing – oferty pracy w Holandii

  Biznes
Następny

Paczkomaty-co warto o nich wiedzieć?

17 sierpnia, 2019 0
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *