24 kwietnia, 2024
  • 24 kwietnia, 2024
28 sierpnia, 2019

Wszystko o ogrodach

Autor 0 889 Views

Nie ma nic przyjemniejszego od wypoczynku na działce, czy w ogrodzie – szczególnie po męczącym tygodniu pracy, czy szkoły przebywanie na łonie natury dobrze nam robi. Dlatego, jeśli mamy fragment wolnej przestrzeni, czy to przy bloku, czy na własnym dużym polu, czy wokół domu, warto założyć ogród. Może wydawać się to na początku trudne – dobieranie wszystkich roślin, tak, by się ze sobą komponowały, sadzenie drzew, dbanie o roślinność, nawadnianie, nawożenie. W gruncie rzeczy tylko samo zakładanie ogrodu może przysporzyć trudności – późniejsza pielęgnacja należy zazwyczaj do przyjemnych. Dlaczego warto i jak założyć ogród?

Dlaczego warto mieć ogród?

Ogród jest takim swoistym azylem – czujemy się w nim bezpieczni i wypoczęci. Ponadto drobne, a niekiedy i większe prace poprawiają naszą kondycję fizyczną i potrafią być na prawdę satysfakcjonujące. Ogród jest także naszym, ogrodzonym miejscem – dlatego nie musimy jeździć za miasto do lasu. Możemy urządzić ogród w naszym stylu – odpowiadającym do naszych potrzeb. Dla wielu osób prowadzenie własnego ogrodu to po prostu przyjemność i ulubione zajęcie w czasie weekendów.

Jak założyć ogród?

Samo założenie może sprawić mały problem. Dlatego są dwie opcje, możemy albo zwrócić się o pomoc do architekta przestrzeni, opisać mu nasz pomysł, który on zaprojektuje, albo możemy działać na własną rękę, posiłkując się wiedzą z Internetu, czasopism dla ogrodników oraz korzystać z wiedzy doświadczonych osób. Która opcja jest lepsza? Obydwie są bardzo ciekawe, trzeba jednak samemu zdecydować oraz przemyśleć ile możemy przeznaczyć pieniędzy, czy naszego czasu na tworzenie ogrodu.

Jak dbać o ogród?

Z reguły, gdy mamy już urządzony ogród, dbanie o niego przychodzi instynktownie. Są jednak prace, które zawsze trzeba, dosyć regularnie wykonywać. Do takich robót należy choćby koszenie, dlatego warto zaopatrzyć się w kosiarkę, dopasowaną oczywiście do powierzchni i rodzaju trawnika. Ponadto czeka nas przycinanie drzew, by nie urosły one zbyt wysokie oraz by były dobrze uformowane. Z podstawowych czynności pozostaje nam jeszcze nawadnianie i nawożenie.

Następny

Jak wybudować dom?

29 sierpnia, 2019 0
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *