25 lipca, 2024
  • 25 lipca, 2024
23 września, 2020

Umowa serwisowa sprężarek – co powinna zawierać

Autor 0 1560 Views

Odpowiednio skonstruowana umowa serwisowa dotycząca kompresorów przemysłowych, jest gwarancją korzystania z pełnej i szybkiej obsługi w przypadku wystąpienia niespodziewanych awarii sprężarek czy też wykonywania okresowych przeglądów. Działania te powinny być realizowane w dogodnych dla klienta terminach i na atrakcyjnych dla niego warunkach finansowych.

Umowa serwisowa – główne warunki

Kompresory przemysłowe, podobnie jak inne urządzenia funkcjonujące w parku maszynowym przedsiębiorstwa, wymagają regularnego serwisowania, przeglądów okresowych, a także napraw, szczególnie w przypadku wystąpienia niespodziewanych awarii. Zabezpieczeniem interesów firmy będącej właścicielem sprężarek  jest odpowiednio skonstruowana umowa serwisowa, podpisana z partnerem oferującym nowoczesne, rzetelne i terminowe wykonywanie usług. Długoterminowa i regularna współpraca z serwisem specjalizującym się w obsłudze sprężarek, a także współpracujących z nimi osuszaczy chłodniczych i adsorpcyjnych oraz filtrów, umożliwia bezpieczne planowanie prac oraz obowiązkowych przeglądów urządzeń. W ramach odpowiednio skonstruowanej umowy serwisowej można ograniczyć ryzyko strat, które są spowodowane nagłymi i nieoczekiwanymi awariami kompresorów przemysłowych.

Co gwarantuje Ci umowa serwisowa?

Dobra umowa serwisowa, musi dotyczyć wszystkich rodzajów sprężarek śrubowych, tłokowych, odśrodkowych, smarowanych olejem, a także bezolejowych wykorzystywanych w przedsiębiorstwie. W treści tego dokumentu powinny pojawić się jasno określone terminy obsługi, które obejmują różne zakresy przeglądów, a także wykonywanie remontów głównych uwarunkowanych odpowiednim czasem pracy danego kompresora przemysłowego.

Profesjonalny serwis sprężarek i obsługa posprzedażowa gwarantuje pomoc wykwalifikowanego zespołu fachowców z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu usług naprawczych i przeglądów okresowych. Klient, który decyduje się podpisać umowę serwisową ma zagwarantowane, że wszystkie remonty, niezależnie od tego, czy są to drobne naprawy, czy też bardzo skomplikowane i czasochłonne eliminowanie poważnych usterek, będą przeprowadzane w jak najszybszym czasie. Dzięki temu można uniknąć przestojów w pracy zakładu wiążących się z dużymi stratami finansowymi.

Dlaczego warto podpisywać umowy serwisowe dotyczące sprężarek?

Dobra umowa serwisowa dotycząca sprężarek dokładnie precyzuje termin, w którym wykonuje się okresowe przeglądy. Dzięki temu każdy przedsiębiorca może samodzielnie ustalić datę realizacji tego działania, co jest dla niego pewnym ułatwieniem i udogodnieniem, szczególnie gdy przedsiębiorstwo przygotowuje się do realizacji nowych projektów  i rozpoczyna kolejny cykl produkcyjny lub też wdraża nowy rodzaj oferowanej przez siebie działalności. W ramach umowy serwisowej dotyczącej kompresorów przemysłowych, można uzyskać pomoc w naprawie urządzeń i wykonać remonty stopni śrubowych.

Warto pamiętać, że podpisanie umowy serwisowej jest koniecznością w przypadku, gdy pragnie się posiadać wsparcie dotyczące likwidowania usterek, przeprowadzania napraw, a także planowania okresowych przeglądów posiadanego przez siebie parku maszynowego. Prawidłowe serwisowanie i remontowanie kompresorów przemysłowych, wykonywane w ramach podpisanej umowy serwisowej, gwarantuje przedłużenie żywotności posiadanego sprzętu i znacznie przedłuża jego przebieg, nawet o 100 000 motogodzin pracy. 

Dobrze skonstruowana umowa serwisowa jest gwarancją, że regularne przeglądy kompresorów przemysłowych czy ich remontowanie będzie wykonane w odpowiednim i dogodnym dla klienta terminie i w atrakcyjnych cenach. Istotne znaczenie ma treść i postanowienia tej umowy. Dlatego też należy ją zawierać wyłącznie z rzetelnymi partnerami serwisowymi.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *