Wiadomości z tagiem Kielce  RSS
Kielce: Konferencja „Radykalny islam – zagrożenie dla Cywilizacji Łacińskiej”

Dodano: 22.11.2017 21:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


„Radykalny islam – zagrożenie dla Cywilizacji Łacińskiej” – międzynarodowa konferencja pod takim tytułem odbyła się w środę w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczyli znani politycy z Niemiec i Słowacji. Rozmawiano na temat kryzysu imigracyjnego w Europie i sposobach na rozwiązanie tego problemu. Konferencja została podzielona na dwie części. Pierwsza miała miejsce na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w […]

Źródło: wiadomosci.com

Radni wnioskują o dodatkowe pieniądze na edukację

Dodano: 22.11.2017 18:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Radni Komisji Edukacji i Kultury w Kielcach proponują wniesienie zmian do przyszłorocznego budżetu miasta. Wnioskują do prezydenta o zabezpieczenie dodatkowych 2 milionów złotych na wydatki związane z edukacją. Pieniądze miałby zostać przeznaczone na remonty szkół wynikające z zaleceń sanepidu. Chodzi przede wszystkim o modernizacje toalet i szatni, malowanie ścian czy remonty posadzek.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pracownicy socjalni docenieni przez wojewodę

Dodano: 22.11.2017 18:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Kielcach odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Przedstawiciele placówek terapeutycznych, opiekuńczych i wychowawczych spotkali się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Podsumowali swoją dotychczasową pracę oraz odebrali nagrody i wyróżnienia.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Podwyżka z 250 zł do 2 tysięcy? W Zawadzkiem rozmawiają o wynagrodzeniu dla sołtysów

Dodano: 22.11.2017 17:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Złotówkę za każdego mieszkańca wsi - taka propozycja padła w gminie Zawadzkie. Chodzi o wynagrodzenie sołtysów za ich pracę na rzecz wsi. To dużo czy mało? I dlaczego ten temat pojawił się w gminie Zawadzkie, która składa się z jednego miasta i tylko dwóch wiosek?Sprawa wynagrodzenia sołtysów została poruszona na sesji rady miejskiej. Trzy osoby podpisały się pod listem w sprawie podniesienia pensji sołeckiej. - Obecnie sołtysi dostają dietę wysokości 250 złotych miesięcznie - mówi burmistrz Mariusz Stachowski. - Plus do tego mają te 3% od zebranych podatków. Propozycja była złotówkę od jednego mieszkańca, gdzie trzeba przyjąć, że w Żędowicach mieszka około 2300 osób, a w Kielczy 1800. Idea słuszna, ale czy takiej wysokości, to nie wiem.Jednym z pomysłodawców podwyżki był sołtys Kielczy - Jan Czanguleit. - Chciałbym, żeby zmieniło się myślenie o naszej pracy - mówi. - Jeżeli sołtys ma zrobić, to musi mieć za to zapłacone. Nie ma się co czarować. Jak to się mówi - za darmo umarło. Na pewno złożę projekt uchwały, tylko chcę to zrobić w ten sposób, żeby sobie radni najpierw powiedzieli, co robi sołtys. A sołtys nadzoruje odśnieżanie, remonty dróg, bezdomne zwierzęta, ptaki, lampy nie świecą, gdzieś są śmie ...

Źródło: radio.opole.pl

Doradca Klienta

Dodano: 22.11.2017 16:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Provident Polska S.A.
Oczekujemy: Umiejętności lub predyspozycji sprzedażowych Umiejętności lub predyspozycji w obsłudze klienta
Lokalizacja: świętokrzyskie, Bejsce, Kielce, Skarżysko Kamienna, Końskie, Busko-Zdrój, Ostrowiec Świętokrzyski
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

Przyznała się do zabicia dziecka. Sąd wypuścił ją na wolność

Dodano: 22.11.2017 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ewa T., matka dziecka, którego zwłoki zostały znalezione pod koniec października na Cmentarzu Żydowskim w Ożarowie, została wypuszczona na wolność. Sąd Okręgowy w Kielcach, który rozpatrywał zażalenie obrońcy kobiety na decyzję o tymczasowym areszcie uznał, że ten środek zapobiegawczy nie powinien być stosowany - informuje Jan Klocek, rzecznik kieleckiego sądu.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pracownik w Zespole Statystyczno-Dewizowym

Dodano: 22.11.2017 15:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Narodowy Bank Polski
Do głównych zadań pracownika należeć będzie: prowadzenie badań ankietowych, w tym m.in. dotyczących przedsiębiorstw w ramach
Lokalizacja: świętokrzyskie, Kielce
Obszar zawodowy: Księgowość / Audyt / Podatki

Źródło: www.praca.pl

Hale sportowe przy liceach powstaną. Szkoły muszą dostarczyć dokumentacje

Dodano: 22.11.2017 15:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Władze Kielc zapowiadały na przyszły rok rozpoczęcie budowy dwóch hal sportowych, przy I oraz III liceum. Tymczasem w projekcie budżetu na 2018 rok nie znalazła się żadna z tych inwestycji. Anita Stanisławska, dyrektor Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego w kieleckim ratuszu zapewnia, że miasto nie wycofuje się ze swoich planów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Fakturzysta/ka

Dodano: 22.11.2017 14:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Vive Transport Sp. z o.o.
wprowadzanie faktur do systemu wystawianie faktur sprzedaży , not korygujących, sprawdzanie
Lokalizacja: świętokrzyskie, Kielce
Obszar zawodowy: Księgowość / Audyt / Podatki

Źródło: www.praca.pl

Oddziały rehabilitacji neurologicznej oblężone. Szpitale odsyłają pacjentów

Dodano: 22.11.2017 14:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W województwie świętokrzyskim brakuje miejsc na oddziałach rehabilitacji neurologicznej, na który trafiają pacjenci m. in. po udarach mózgu. Miesięcznie, z oddziału w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, z powodu braku miejsc odsyłanych jest od kilku do kilkunastu pacjentów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama