Wiadomości z tagiem Intel  RSS
Sztuczna inteligencja rozpoznaje wyrzutnie rakiet

Dodano: 21.11.2017 13:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Systemy sztucznej inteligencji pomagają amerykańskim agencjom wywiadowczym w analizie zdjęć satelitarnych i identyfikowaniu nieujawnionych reaktorów atomowych czy tajnych baz i instalacji wojskowych. Niedawno amerykańscy eksperci nauczyli sztuczną inteligencję identyfikować chińskie wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Chcesz rootkita? Intel przyznaje się do fatalnych błędów w Management Engine

Dodano: 21.11.2017 11:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

imageGoogle dobrze wiedziało co robi, usuwając ze swoich serwerów Intel Management Engine oraz firmware UEFI, by zastąpić je minimalistycznym Linuksem. Intel właśnie przyznał się do katastrofalnych wręcz w swej naturze błędów w oprogramowaniu działającym poniżej warstwy systemu operacyjnego, które otwierają drogę do instalowania niewykrywalnych rootkitów. Narażeni są użytkownicy sprzętu z...

Tagi: Google, Intel
Źródło: feedproxy.google.com

Ekspert: Smog to niższa inteligencja dzieci

Dodano: 21.11.2017 8:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zanieczyszczone powietrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale też inteligencję dzieci i całe późniejsze życie. Aby to zmienić, obok systemowych rozwiązań potrzebna jest zmiana nawyków – mówili eksperci na konferencji "Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie dzieci".

Tagi: Intel, Zdrowie
Źródło: fakty.interia.pl

Po 24 latach Intel traci pozycję lidera

Dodano: 21.11.2017 7:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Po raz pierwszy od 1993 roku może dojść do zmiany na 1. miejscu listy największych sprzedawców półprzewodników. Firma analityczna IC Insights opublikuje wkrótce 2017 McClean Report, z którego dowiadujemy się, że w drugim kwartale bieżącego roku Samsung Electronics miał większe udziały w rynku półprzewodników niż dotychczasowy lider – Intel

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Asus udostępnia BIOS-y z najnowszym mikrokodem AGESA firmy AMD

Dodano: 21.11.2017 6:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Płyty gotowe na następne serie procesorów. AMD przedstawiając swoją podstawkę AM4 zapewniało, że platforma wokół niej skupiona będzie przeznaczona na długo, oferując obsługę przyszłych procesorów serii Ryzen. Miała to być niejako odpowiedź na żonglerkę podstawkami w wykonaniu Intela.

Tagi: Firmy, Intel
Źródło: pclab.pl

Koniec trybu legacy w BIOS-ie do 2020 roku – Intel stawia na UEFI

Dodano: 20.11.2017 18:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

imageIntel postanowił wziąć kwestię rozpowszechniania UEFI w swoje ręce i całkowicie zrezygnować ze wsparcia dla trybu legacy w BIOS-ie. Obecnie tryb ten jest dostępny dzięki modułowi CSM, który pozwala na emulację klasycznego BIOS-u, a tym samym zapewnia współpracę ze sprzętem, który UEFI nie obsługuje. Jak zauważa serwis ZDNet, do 2020 roku sytuacja ma jednak ulec zmianie. Aby to osiągnąć, Intel...

Tagi: Intel
Źródło: feedproxy.google.com

Ponad 800 tysięcy złotych nagród w namysłowskim urzędzie miejskim

Dodano: 20.11.2017 18:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Ponad 800 tysięcy złotych, taką kwotę nagród wypłacono pracownikom namysłowskiego urzędu miasta w ciągu niespełna 3 lat. Najwyższe nagrody w tym okresie trafiły do skarbnik gminy (41 tys. zł.), sekretarza (prawie 41 tys.) i dwóch zastępców burmistrza (po 37 tys. ).O nagrodach na konferencji prasowej poinformował poseł Bartłomiej Stawiarski, który uważa, że nagrody nie są przydzielane równomiernie. - Zwykli pracownicy otrzymywali te nagrody bardzo niskie. Niektóre osoby nie otrzymały w tym okresie żadnej nagrody, niektóre po 500, 1000 złotych, czy 1500. Jednorazowo zdarzało się, że na święta wybranym były wypłacane w wysokości 17 tysięcy złotych. Nie jest to niezgodne z prawem, ale jest to po prostu niemoralne. Sprawę skomentował burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński. Jak mówi, nagrody zostały wydane zgodnie z regulaminem, a to naczelnicy wydziałów decydują, komu je przyznać i takie samo prawo ma burmistrz.- Chętnie za te sukcesy moich współpracowników wynagradzam. Sumarycznie rzecz biorąc, tak się przez trzy lata mogło zdarzyć, że pracownicy, którzy włożyli największy wkład pracy i koncepcyjny i intelektualny, ale również ten taki merytoryczny, mogli otrzymać nagrody, które się składają na te blisko 40 t ...

Źródło: radio.opole.pl

PocketBook ma czytnik z „inteligentnym podświetleniem”

Dodano: 20.11.2017 14:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Czytnik e-booków PocketBook Touch HD 2 został wyposażony w technologię SMARTlight, która pozwala dostosować barwę światła do pory dnia.

Tagi: Intel, Smart
Źródło: www.benchmark.pl

Sztuczna inteligencja w turystyce

Dodano: 20.11.2017 14:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Sabre Corporation, firma zajmująca się technologiami IT dla turystyki, stworzyła inteligentnego chatbota, przeznaczonego dla hoteli i biur podróży. Ma on usprawnić proces obsługi turystów, przede wszystkim dzięki możliwości jednoczesnego i natychmiastowego udzielania pomocy wielu konsumentom.

Źródło: di.com.pl

Pomoc dla osób dotkniętych nipełnosprawnością

Dodano: 20.11.2017 13:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zachęcamy Państwa do darowania 1% podatku na poczet Stowarzyszenia Świętego Celestyna w Mikoszowie. Jesteśmy organizacją pozarządową troszczącą się o wszechstronną pomoc ludziom dotkniętych kalectwem. Otaczamy opieką adaptację osób ograniczonych ruchowo od momentu przyjścia na świat do sędziwego wieku. Umożliwiamy postępowanie diagnostyczno- lecznicze, rehabilitację i przygotowanie do życia, również zawodowego. Tworzymy miejsca zatrudnienia dla naszych podopiecznych, dając nadzieję na pełne godności życie i współtworząc bardziej satysfakcjonującą przyszłość. Stowarzyszenie oprócz niesienia pomocy na terenie ośrodka, trudni się również wolontariatem na skalę międzynarodową oraz pracą naukową. Od 1991 roku naszą zadaniem jest poprawienie się jakości życia osób ograniczonych ruchowo i intelektualnie oraz propagowanie zdrowego sposobu życia.

Tagi: Intel
Źródło: komputery.hiperogloszenia.pl

Starsze wiadomości »
reklama